Korektor mineralny bez parabenów

Kosmetyki bez parabenówWśród kosmetyków mineralnych korektory cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zapewniają one nie tylko znacznie bardziej dokładne, ale i mocniejsze krycie niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych podkładów. To właśnie one pomagają w maskowaniu ciemnych kół pod oczami, okazują się przy tym niezastąpione, gdy chcemy ukryć pierwsze zmarszczki, przebarwienia, znamiona różnej wielkości, a nawet nieestetyczne wypryski. Oczywiście, korektor jest tym skuteczniejszy, im lepiej zostanie dopasowany, w czasie jego wyboru konieczne jest więc wzięcie pod uwagę indywidualnego odcienia skóry.

korektor bez parabenówOsoby, które przygotowują się do zakupu korektora powinny mieć na uwadze to, że odcień ich skóry może ulec zmianie pod wpływem intensywnego opalania się. Podkłady mineralne nie są jednak popularne tylko dlatego, że charakteryzuje je trwałość, na uwagę zasługuje bowiem i to, że działają one dobroczynnie na ludzką skórę. Wpływ na to ma ich naturalny skład, a konkretnie fakt, iż w ich składzie nie znajdziemy szkodliwych  parabenów. Najlepiej aplikować je z wykorzystaniem pędzelka lub gąbki, warto przy tym pamiętać, że kosmetyki mineralne nie muszą być używane w dużej ilości. Samo rozprowadzenie korektora powinno następować z wykorzystaniem kolistych ruchów począwszy od tych miejsc, które są najbardziej dotknięte przez niedoskonałości.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura