Zalety kosmetyków naturalnych

kosmetyki naturalneW ciągu ostatnich lat zaczęła prężnie rozwijać się produkcja naturalnych kosmetyków mineralnych. Na początku zostały stworzone z myślą o osobach o bardzo wrażliwej i alergicznej cerze. Dziś coraz częściej składniki używane do ich produkcji są dodawane do przeróżnych preparatów. Zawierają one bowiem czyste pigmenty i sproszkowane minerały, które objawiają swoje zastosowanie jeśli chodzi o ujędrnianie i uelastycznianie cery oraz zminimalizowanie powstawania zmarszczek. Kosmetyki naturalne mają właściwości regenerujące i lecznicze, dzięki nim łatwiej odbudowuje się naskórek, nie zatykają się pory, a także zapewniają doskonałą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UV.

zalety kosmetyków naturalnychOsoby z cerą skłonną do trądziku, alergiczną i nadwrażliwą powinny poważnie zastanowić się nad stosowaniem takich kosmetyków, ponieważ mogą one być rozwiązaniem ich problemów. Ci, którzy mają cerę typu suchego używając kosmetyków na bazie minerałów automatycznie ją nawilżają i analogicznie działa to ze cerą tłustą (nie jest ona dodatkowo obciążana). O dziwo kosmetyki mineralne nie posiadają żadnych zbędnych wypełniaczy. Nie mają też daty przydatności, ponieważ składniki mineralne nie psuja się, a same kosmetyki można używać latami. Są przez to droższe, ale biorąc pod uwagę ich właściwości watro w nie zainwestować.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura