• Parabeny w kosmetykach – zagrożenie dla naszego zdrowia?

  Parabeny zawarte w kosmetykach swego czasu stały się dość głośnym tematem. Uznano, że są one groźne dla ludzkiego zdrowia; presja mediów oraz klientów sprawiła, że wiele firm w branży kosmetycznej wycofało ze swojej oferty produkty zawierające ten właśnie składnik. Dość często można spotkać się w sklepach z produktami oznaczanymi jako "paraben free". Warto jednak...

  Czytaj dalej
 • Kosmetyki bez parabenów

  Nie przeterminują się Składające się niemal wyłącznie ze składników mineralnych, kosmetyki tego rodzaju nie mają daty ważności – a to oznacza, że w naszej łazience mogą przeleżeć nawet kilka lat i przez cały ten czas będą zdatne do użytku. Z tego powodu są idealnym wyborem dla tych pań, które zamierzają je stosować raz na jakiś czas. Każdy znajdzie produkt...

  Czytaj dalej
 • Korektor mineralny bez parabenów

  Wśród kosmetyków mineralnych korektory cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zapewniają one nie tylko znacznie bardziej dokładne, ale i mocniejsze krycie niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych podkładów. To właśnie one pomagają w maskowaniu ciemnych kół pod oczami, okazują się przy tym niezastąpione, gdy chcemy ukryć...

  Czytaj dalej
Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura