Nakładamy podkład mineralny

podkład mineralny earthnicityNałożenie podkładu mineralnego nie powinno sprawić nikomu większych problemów – o ile, rzecz jasna, zastosujemy się do trzech prostych zasad. Przygotowanie podkładu W pierwszej kolejności powinniśmy umieścić kosmetyk na wewnętrznej stronie pokrywki opakowania. Koniecznie pamiętajmy jednak, by nie było go zbyt wiele – grudka o rozmiarach zbliżonych do ziarnka grochu starczy na pewno na całą twarz. Nakładanie podkładu na pędzel... Na początku warto wspomnieć, że do nakładania podkładu należy użyć specjalnego, przeznaczonego do tego pędzelka – może to być na przykład Kabuki.

podkład mineralnyWystarczy zanurzyć go w kosmetyku, a następnie pozbyć się jego nadprogramowej ilości. ...i na twarz Przed nałożeniem podkładu upewnijmy się, że nasza skóra jest w odpowiednim stanie – koniecznie musi być czysta i nieprzetłuszczona, dlatego też, jeśli mamy problemy z cerą, najpierw umyjmy twarz tonikiem, a następnie użyjmy pudru. Co do samego nakładania podkładu mineralnego – możemy to zrobić na dwa sposoby: na sucho bądź mokro, a decydując się na tę drugą metodę, spryskajmy pędzelek wodą termalną. Niezależnie od tego, na który sposób się zdecydujemy, podkład powinniśmy nakładać kolistymi ruchami, dzięki czemu zyskamy pewność co do tego, że każda warstwa będzie równa.

Zobacz na filmie jak prawidłowo aplikować podkład mineralny:

 

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura