Poznaj kosmetyki mineralne

stosowanie kosmetyków mineralnych Decydując się na skorzystanie z kosmetyków mineralnych musimy od początku zdawać sobie sprawę z tego, że nie są one wcale tak cudownym rozwiązaniem jak często twierdzi się w reklamach. Ponadto nie będą one raczej w stanie skutecznie zastąpić nam wszystkich rodzajów kosmetyków; w niektórych przypadkach konieczny będzie dla nas odpowiedni krem nawilżający, w innych zaś kosmetyki specjalnie dostosowane do naszych potrzeb. Nie oznacza to jednak, że kosmetyki mineralne nie są dla nas dobre; przeciwnie, mogą one mieć bardzo dobroczynny wpływ na ludzką skórę. Zawierają szereg różnych minerałów, takich jak tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu które wykazują istotne dla nas właściwości zdrowotne. Wymienione tu minerały chronią nas na przykład przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi, dzięki czemu korzystając z nich nigdy nie będzie nam straszne silne słońce.

Tlenek cynku wykazuje ponadto silne właściwości przeciwzapalne – często stosuje się go między innymi w produktach i środkach przeciw stanom zapalnym dla małych dzieci. Czy należy wierzyć we wszystko, co o kosmetykach mineralnych mówią w reklamach producenci? Oczywiście, że nie. Z drugiej jednak strony nie warto również wierzyć ślepo w argumenty przeciwników takich kosmetyków, bowiem bardzo często również i one nie mają niestety zbyt dużego poparcia w rzeczywistości.

Doskonałym przykładem jest tutaj sprawa jednego z wielu składników takich kosmetyków, tlenochlorku bizmutu, o którym swego czasu stało się dość głośno. Media rozpoczęły kampanię mówiącą o szkodliwych właściwościach tego minerału która doprowadziła do tego, że poszczególni producenci wycofali ze sprzedaży kilka kosmetyków tego typu. Okazuje się jednak, że składnik ten może być szkodliwy wyłącznie dla bardzo wąskiej grupy użytkowniczek, podczas gdy dla zdecydowanej większości jest on w stu procentach bezpieczny. Wybór kosmetyków mineralnych z jakim spotkamy się obecnie w sklepach jest naprawdę ogromny. Nie zawsze są one tak cudownym i skutecznym rozwiązaniem jak twierdzą niektórzy ludzie oraz – rzecz jasna – ich producenci, ale wybierając wśród nich coś faktycznie odpowiedniego nierzadko będziemy mogli uzyskać naprawdę dobre efekty.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura