Kosmetyki mineralne do makijażu. Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Elementy makijażu

Makijaż mineralny przygotowuje się z użyciem kosmetyków mineralnych takich jak pudry, podkłady czy cienie. Kolorowe kosmetyki mają wiele zalet, ponieważ są lekkie, trwałe i na skórze wyglądają naturalnie. Dodatkowo nie będą powodować podrażnień nawet na cerze delikatnej i bardzo wrażliwej.

Co powinnaś wiedzieć o makijażu mineralnym?

Kosmetyki mineralne są dla skóry bardzo delikatne. Stworzone zostały po to, by je nakładać po peelingu laserowym czy też zabiegach mikrodermabrazji oraz po botoksie. Delikatna formuła daje możliwość wykonywania makijażu również po poważniejszych operacjach plastycznych oraz zabiegach dermatologicznych na twarzy. Makijaż mineralny sprawdza się, gdy będzie chodzić o cerę trądzikową oraz alergiczną, można go wykonywać także po naświetlaniach radiologicznych.

Na czym polega fenomen tych kosmetyków?

To takie kosmetyki, które są w pełni naturalne. Składają się ze zminimalizowanej ilości składników, dlatego będą w pełni naturalne oraz łagodne, nie powodują podrażnień, są hipoalergiczne oraz dostosowane do cery problematycznej, takiej, która potrzebować będzie wyjątkowo delikatnego makijażu.

Kosmetyki mineralne - dlaczego powstały?

Kosmetyki mineralne - natura w czystej postaci

W takich kosmetykach nie będzie chemicznych składników takich jak środki konserwujące, olejki, woski czy dodatki zapachowe. Są bowiem takie produkty, które są całkowicie naturalne i to będzie ich siłą. Składają się z minerałów takich, które są krystalicznie czyste. Najczęściej to takie składniki jak tlenek cynku, dwutlenek tytanu, mika, pigmenty pochodzenia naturalnego takie jak tlenki żelaza, chromu czy manganu oraz ultramaryny.

Problem z cerą

Biel cynkowa oraz tytanowa odpowiadają za natężenie koloru, im więcej będzie tego dodatku tym jaśniejszy będzie odcień pudru. Dodatkowo dwutlenek tytanu odpowiedzialny będzie za właściwości kryjące kosmetyków, natomiast tlenek cynku działa antybakteryjnie, reguluje wydzielanie sebum. Te dwa związki w różnych proporcjach stanowić będą bazę podkładów, które są w cieniach do powiek, korektorach oraz różach na policzkach. Z kolei dodatek miki sprawić może, że skóra będzie miała połysk.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura