Zdrowe kosmetyki naturalne

kosmetyki naturalneWyniki większości ostatnich badań są zgodne co do tego, że kosmetyki naturalne na nasz organizm wywierają wpływ o wiele bardziej pozytywny niż, te w których skład wchodzą substancje otrzymywane w laboratoriach. Największym plusem takich kosmetyków jest ich skład – nie znajdziemy w nich żadnych substancji, które mogłyby zagrozić naszemu zdrowiu. Chociaż nie przyjmujemy ich doustnie, to warto pamiętać, że substancja w nich zawarte dostają się do naszego organizmu przez skórę – dlatego też powinniśmy dokładnie czytać, z czego zrobione są interesujące nas kosmetyki. Kosmetyki naturalne nie zawierają również alergenów, czyli substancji, które mogą wywołać uczulenia – dlatego też dla osób zmagających się z tą przypadłością są one doskonałym, bezpiecznym rozwiązaniem. Dobrym wyjściem może też być samodzielne sporządzenie takich kosmetyków – w takich przypadkach to my decydujemy, co się w nich znajdzie.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura