Kosmetyki mineralne i tradycyjne - porównanie

Kosmetyki mineralneKażdą z Pań jeśli chodzi o kosmetyki zadowalają inne parametry i efekty działania kosmetyków. Koncerny produkujące kosmetyki „stają na głowie”, aby zadowolić każdą z nich i stworzyć kosmetyki uniwersalne, które dorównają oczekiwaniom ogółu. W ostatnich czasach, gdy technologie wyrobu rozwijają się w zaskakującym tempie powstaje pytanie czy lepiej zainwestować z kosmetyki naturalne, wytwarzane z substancji mineralnych czy zadowolić się ich już dobrze znanymi, tradycyjnymi odpowiednikami. Warto wtedy powiedzieć kilka słów o efektach działania kosmetyków mineralnych i ich właściwościach. Przede wszystkim najważniejszą zaletą kosmetyków mineralnych jest ich naturalny i ekologiczny skład. Najczęściej używanymi minerałami są: mika, tlenek cynku oraz tlenek tytanu. Zaś kosmetyki tradycyjne są produkowane za pomocą sztucznych barwników i związków chemicznych, które nie zawsze działają korzystnie na nasz organizm. Kosmetyki naturalne zostały stworzone głównie z myślą o klientach posiadających typ cery wrażliwej lub nadwrażliwej oraz alergików, ale oczywiście może je używać także osoba, która pragnie dbać o bardzo dobrą kondycję swojej skóry.

zalety kosmetyków mineralnychChronią one przed szkodliwym promieniowanie słonecznym, stanowią naturalny filtr, nie maja daty ważności i można z nich korzystać przez lata, bowiem składniki, z których są wytwarzane nie psują się, nie pleśnieją itp. Jesteśmy w nich w stanie stworzyć doskonały makijaż, który dodatkowo jest bardzo lekki i nie sprawia efekty ciężkości na skórze. W przeciwieństwie do kosmetyków tradycyjnych nie zatykają porów i nie zostawiają przebarwień na skórze. Ponadto mają one działanie lecznicze i regenerujące, dodają skórze blasku. Osoby, które mają problemy z cerą z troski o nią powinny zainwestować w kosmetyki Earthnicity Minerals, ponieważ mogą stać się one pewną formą detoksu dla organizmu, a przede wszystkim skóry. Nowoczesna pielęgnacja dla większości kobiet jest bardzo ważna, dlatego chociażby pod pretekstem zrobienia sobie małego prezentu powinny spróbować zaznajomić się z działaniem kosmetyków naturalnych, a potem z pewnością będą je kupować przez cały czas.

stosowanie kosmetyków mineralnychPomijając kwestię odżywczą, pielęgnacyjną i regenerującą ważną zaletą kosmetyków naturalnych dla Pań będzie ich szeroki wachlarz kolorystyczny. Bogaty wybór odcieni pozwoli nawet najbardziej wymagającym konsumentkom dobrać „ich kolor” tak, aby czuły się w nim swobodnie i dobrze. W tym przypadku nie musimy obawiać się powstania tzw. „efektów maski”, z czym mamy do czynienia, gdy używamy kosmetyków tradycyjnych. Prosty przykład pod wpływem gorąca podkłady czy pudry zaczynają zmieniać kolor albo „spływają”, w wyniku czego powstają nieestetyczne plamy pomiędzy twarzą, szyją a dekoltem. Wystarczy tylko odrobina odwagi, aby pierwszy raz sięgnąć po kosmetyki naturalne, później już żadna z Pań nie zamieni je na inne.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura