Makijaż mineralny

Jak zrobić makijaż mineralnyWiele Pań, szczególnie gwiazd czy modelek, które ”zarabiają na chleb swoją twarzą” coraz częściej stawia na makijaż wykonywany dzięki kosmetykom mineralnym. Są one zachwycone efektami jakie powstają. Makijaż mineralny jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu, do którego wykorzystywane są kosmetyki ze sztucznymi barwnikami oraz związkami chemicznymi nie zawsze przyjaznymi naszej skórze. W Europie ciągle trudno jest je dostać, najczęściej Panie lub profesjonalne salony kosmetyczne zaopatrują się w nie za pomocą Internetu.

makijaż mineralnySprowadzane są nawet z najdalszych zakątków świata, bowiem jakość i efekty są tego warte. Makijaż mineralny jest niezwykle trwały oraz wodoodporny. Ponadto produkty mineralne nie mają daty przydatności, nie psują się. Metoda nakładania kosmetyków mineralnych jest nieco inna niż kosmetyków tradycyjnych. Jeśli wiemy jak zrobić to odpowiednio jest to niezmiernie proste, a efekt jaki zostanie osiągnięty będzie zaskakująco pozytywny. W skład kosmetyków mineralnych wykorzystywanych do takiego makijażu wchodzą m.in.: jak mika, karmin, wapń, potas, magnez, tlenek cynku, dwutlenek tytanu, ultramaryna lub tlenki żelaza czyli czyste minerały.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura