Kosmetyki mineralne dla alergików

kosmetyki dla alergikówJeśli Twoja skóra jest wrażliwa i łatwo można ją podrażnić używając kosmetyków zaradzić na to mogą kosmetyki mineralne. Są one stworzone szczególnie z myślą o alergikach i ludziach z nadwrażliwościami, ale mogą je również używać inni, którzy chcą zadbać o swoją cerę, nie szprycując jej sztucznymi barwnikami czy innymi związkami chemicznymi. Kosmetyki mineralne nie powodują żadnych podrażnień, można wręcz powiedzieć, iż są „przyjacielem” Twojej skóry. Dodatkowo nie powodują wysuszania się skóry i nie zatykają porów. Efekt jest taki jak po użyciu normalnych kosmetyków, różnica polega na tym, że nasza skóra nie niszczy się pod wpływem szkodliwych składników, które zastąpione są minerałami.

kosmetyki dla alergikaPonad to większość z nich chroni przed szkodliwym promieniowanie UV. Są wskazane zarówno dla młodzieży, która ma problemy ze skórą, ale także dla osób dorosłych. Makijaż wykonany dzięki kosmetykom mineralnym jest wodoodporny! Co jest dużą zaletą, szczególnie dla pań. W związku z tym, że substancje mineralne nie psują się kosmetyki te nie mają daty ważności. Można powiedzieć, że wchodzą przebojem na rynek kosmetyczny zarówno europejski, jak i polski. Z pewnością osoba, która raz spróbuje kosmetyków mineralnych już z nich nie zrezygnuje. Są one w pełni naturalne oraz i wskazane dla skóry. Makijaż jest lekki, prawie go nie czuć, mimo to wygląda doskonale.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura