Jakie kosmetyki powinni wybierac alergicy?

kosmetyki dla alergikaW dzisiejszych czasach wielu ludzi boryka się z problemem alergii. Często sami nie wiedzą co tak naprawdę im dolega i szukają przyczyny w czymć całkiem innym. Jeśli jednak dolegliwości alergiczne są rozpoznane i zdiagnozowane należy uniakć rzeczy, które wywołują owy stan. W takich wypadkach zalecane są np. zmiany w sposobie odżywiania lub trybie życia. Rodzajów alergii jest bardzo dużo jedak jeśli dotyczy ona naszej skóry oprócz leków polecane są specjalne kosmetyki, które posiadają właściwości łagodzące, antyalergiczne i antybakteryjne. Dla alergików polecane są produkty, które nie nie zawierają różnego rodzaju konserwantów, sztucznych barwiników, szkodliwych substancji chemicznych, alkoholi oraz olejków zapachowych.

Osoby te powinny zwracać szczególną uwagę, aby w kosmetykach, które używają pod żadnym pozorem nie było methylisothiazolinu (MI), ponieważ jes środkiem mocno uczulającym, niestety stosowanym w wielu kosmetychach. Rynek kosmetyczny wychodzi klientowi na przeciw i powstaje coraz więcej produktów skierowanych głównie to grupy klientów alergików lub z bardzo wrażliwą cerą. Przede wszystkim powinni oni zwracać uwagę na skład kosmetyków, termin ważności i cenę. Produkty bez konserwantów zazwyczaj znajdziemy w małych opakowaniach z nie zadługim terminem przydatności, nie jest to jednak regułą. Jeśli chodzi o cenę powinniśmy wybierać produkty o umiarkowanej cenie – nie za drogie nie za tanie, lecz powtarzając się – nie jest to reguła.Kierując się tymi małymi wskazówkami każdy z alergików powinien znaleźć coś satysfakcjonującego dla siebie. Mimo wszytsko w tym temacie zaleca się dużą ostrożność, aby nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Najlepiej w takich wypadach zwrócić się o pomoc do lekarza dermatologa lub innego specjalisty z tej dziedziny.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura