Kosmetyki bez parabenów

Kosmetyki bez parabenówNie przeterminują się

Składające się niemal wyłącznie ze składników mineralnych, kosmetyki tego rodzaju nie mają daty ważności – a to oznacza, że w naszej łazience mogą przeleżeć nawet kilka lat i przez cały ten czas będą zdatne do użytku. Z tego powodu są idealnym wyborem dla tych pań, które zamierzają je stosować raz na jakiś czas. Każdy znajdzie produkt dla siebie Dostępne są w szerokiej gamie barw, dzięki czemu wśród nich znajdą najlepsze dla siebie kosmetyki wszystkie panie – niezależnie od ich upodobań oraz rodzaju cery. Mnogość rodzajów ułatwia także własne eksperymenty i, tym samym, uzyskanie nowych kolorów.

kosmetyki dla alergikówPozytywny wpływ na nasze zdrowie

Wszelkie badania jednoznacznie pokazują, że wpływ kosmetyków bez parabenów na nasze zdrowie jest pod każdym względem pozytywny. W przeciwieństwie do produktów otrzymywanych drogą chemicznej syntezy, mogą stosować je nawet alergicy. Są całkowicie naturalne Stanowią świetny wybór dla tych pań, które cenią sobie naturalność oraz wydajność – wynikiem ich użycia jest makijaż bez grama sztuczności, utrzymujący się na twarzy nawet kilka razy dłużej, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych kosmetyków. Bez parabenów jest zdrowiej!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura