Kosmetyki naturalne

zalety kosmetyków naturalnychNiechęć i strach przed kosmetykami naturalnymi wynika z prostego faktu mianowicie ludzkiej niewiedzy. Są to kosmetyki dopiero wchodzące na rynek, do powszechnego użycia i ludzie nie zdążyli się z nimi jeszcze zaznajomić. Dużo firm, produkujących tradycyjne kosmetyki robi swoim odpowiednikom naturalnym antyreklamę. Za przykład obierzmy sobie szampon, to, że mocno się pieni jest wynikiem zastosowanych do jego produkcji substancji chemicznych, w szamponie naturalnym nie byłoby nadmiernego pienienia (niektórzy biorą to za plus), ale także nie byłoby chemii.

Kosmetyki naturalne są w pełni ekologiczne, przy ich produkcji nie powstają toksyczne odpady, które nie zanieczyszczają później środowiska. Mydła naturalne, szampony organiczne czy makijaż są stworzone dla ludzi z nadwrażliwą skórą, alergików, ale również dla każdej innej osoby, która nie chce „truć” swojej cery, mają też właściwości lecznicze i regenerujące.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura