Czy olej jojoba zatyka pory | Korzyści z oleju jojoba

Olej jojoba jest zawsze pierwszym wyborem, zarówno jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji skóry, jak i domowe sposoby. Ale dziś dowiedzmy się, czy olejek jojoba zatyka pory, czy nie.

Co to jest olejek jojoba?

Olej jojoba to płynny wosk, który jest pozyskiwany z nasion rośliny jojoba. Jest to wieloletni krzew o botanicznej nazwie "Simmondsia Chinensis". Stosowany jest w produktach do pielęgnacji skóry, włosów i produktach farmaceutycznych. Jest to również godny uwagi olej nośnikowy, który jest powszechnie stosowany do rozcieńczania różnych olejków eterycznych.

Czy olejek jojoba zatyka pory?

Olej jojoba nie zatyka porów, ponieważ jest produktem niekomedogennym. Łatwo wchłania się w skórę, co prowadzi do uzyskania skóry wolnej od trądziku. Olej jojoba jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Ponadto, jest naturalnym emolientem, który głęboko nawilża suchą skórę.

Korzyści płynące z olejku jojoba

Dodaj ten cudowny olej do swojego codziennego reżimu, aby uzyskać jego wyjątkowe korzyści, jak poniżej.

1. Posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne

Według powszechnie uznanych badań, olej jojoba wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze w stosunku do S. Typhimurium, C. perfringens, E. coli, A. flavus, B. cereus i C. Albicans.

2. Wysoka zawartość antyoksydantów

Olej jojoba jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Pomaga zapobiegać stresowi oksydacyjnemu wywołanemu przez wolne rodniki i zanieczyszczenia. Wolne rodniki są nieuczciwymi komórkami, które atakują zdrowe komórki, tworząc w ten sposób różne problemy zdrowotne.

3. Zapobiega łagodnemu trądzikowi

Olej jojoba nie tylko leczy łagodny trądzik, ale także poprawia zmiany skórne i stan zapalny, jak również. Aby pozbyć się trądziku, spróbuj poniższego przepisu na olej jojoba.

4. Ma właściwości przeciwzapalne

Olej jojoba jest bogatym źródłem właściwości przeciwzapalnych, co czyni go niezawodnym produktem dla stanów zapalnych. Ponadto, jest przydatny w różnych dolegliwościach zdrowotnych, takich jak infekcje skóry, starzenie się i gojenie się ran.

5. Naturalny emolient

Olej z jojoby jest naturalnym emolientem, który nie tylko nawilża suchą skórę, ale sprawia, że staje się ona bardziej miękka i gładka. Według badań, masowanie olejku jojoba na suchej skórze przez okres do czterech tygodni zwiększa poziom lipidów i nawilżenia.

Jak stosować olejek jojoba na skórę? Wypróbuj poniższą metodę, aby w pełni wykorzystać zdumiewające korzyści płynące ze stosowania olejku jojoba na skórę.

Materiały

Wskazówki

  1. Wlej dwie łyżki stołowe oleju jojoba do miseczki.Przed pójściem spać, nałóż go na całą twarz okrężnymi ruchami za pomocą wacika.Możesz stosować ten przepis codziennie, aby utrzymać poziom nawilżenia skóry.Aby uzyskać mocniejszy przepis nawilżający skórę, możesz dodać 5-10 kropli oleju kokosowego lub arganowego, lub obu.

Uwagi:

  • Przed próbą powyższego DIY, najpierw spróbuj go na niepozornej części ciała, aby sprawdzić jego efekty.Przechowuj olej jojoba w miejscu niedostępnym dla dzieci.Unikaj doustnego spożywania oleju jojoba, ponieważ powoduje on kilka problemów zdrowotnych.

Po przeczytaniu powyższego artykułu, mamy nadzieję, że teraz zrozumiałeś, że stosowanie oleju jojoba na twarzy nie zatka Twoich porów. Poza tym, jeśli jesteś fanem oleju rycynowego, to ten artykuł jest klejnotem dla Ciebie.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura