Jesteś alergikiem? Kosmetyki mineralne są dla ciebie!

kosmetyki bez chemiiPrzy wyborze kosmetyków każda pani kieruje się nieco innymi przesłankami – dlatego też, chcąc, by ochrona, jaką nam oferują, była jak najlepiej dopasowana do naszych potrzeb, zwracamy uwagę na to, co o swoich produktach mówią sprzedające je firmy. Ostatnimi czasy coraz chętniej sięgamy po kosmetyki mineralne – warto więc podkreślić różnice między nimi, a klasycznymi preparatami. W składzie kosmetyków mineralnych znajdziemy substancje, które trudno byłoby znaleźć w tych drugich. Chodzi tu przede wszystkim o mikę, tlenek tytanu bądź tlenek cynku – wszystkie z nich działają na naszą skórę nadzwyczaj pozytywnie, matując ją, doskonale kryjąc i chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem lub bakteriami. Dzięki temu, że w składzie kosmetyków mineralnych nie ma konserwantów, ich działanie jest znacznie skuteczniejsze od tego, które wykazują syntetyczne produkty. Wybierając kosmetyki naturalne, możemy również zapomnieć o zatykaniu porów i nadmiernym obciążeniu twarzy, co już po kilku latach stosowania skutkuje wyraźną poprawą, jeśli chodzi powstawanie zmarszczek mimicznych. Kolejną zaletą kosmetyków mineralnych jest także szeroki wybór odcieni – niezależnie od rodzaju naszej skóry, z łatwością znajdziemy więc wśród nich preparaty, które idealnie się na niej sprawdzą. Nie bez znaczenia jest również wytrzymałość makijażu wykonanego za pomocą takich kosmetyków – ich syntetyczne odpowiedniki już po kilku godzinach zaczynają się utleniać, co skutkuje o wiele ciemniejszych odcieniem. Wybierając kosmetyki mineralne nie musimy już się tym martwić – makijaż z nimi wykonany wieczorem będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak rano. Kosmetyki mineralne świetnie zdają egzamin także, jeśli chodzi o termin ich przydatności do spożycia. Użytkowniczki zwykłych kosmetyków doskonale znają na pewno problem z wyciśnięciem preparatów z tubek, który może pojawić się już po miesiącu ich stosowania – kosmetyki mineralne na półce mogą zaś stać nawet kilka lat. Tym paniom, które zmagają się ze szczególnie dokuczliwymi zmianami skórnymi, z całą pewnością polecić można produkty firmy Earthnicity Minerals. Dzięki temu, że pozwalają naszej skórze w pełni oddychać, bez przeszkód mogą być stosowane w czasie największych nawet upałów. Zawarte w nich substancje lecznicze pomagają odzyskać dawny wygląd skórze po chorobach czy urazach.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura