Czy wiesz, gdzie nie powinnaś przechowywać kosmetyków?

gdzie nie trzymamy kosmetyków

Pewnie większość kobiet kupując kosmetyki myśli o tym, by mogły one służyć jak najdłużej. Jest to uzależnione również od tego, gdzie będziemy swoje kosmetyki przechowywać. Jeśli nie wiecie co będzie najlepsze ten wpis będzie odpowiednim wsparciem w tym zakresie i wiele Wam podpowie. Pewnie wiele osób trzyma kosmetyki w różnych miejscach. Kobiety nie wyobrażają sobie tego, by z domu wyjść bez swojego pudru czy szminki. Część pań uważa, że kosmetyków nie powinno również brakować w naszym schowku samochodowym, skąd mogą one dość często wypadać. Jednak celem nie będzie przekazywanie jak organizować sobie przestrzeń, ale gdzie powinno się przechowywać kosmetyki, a gdzie nie powinno się ich trzymać nigdy. Na parapecie Światło, które będzie wpadać do domu przez okno będzie raczej mocno grzejące, a to nie będzie dobrze działać na nasze kosmetyki. Mogą one ulec rozrzedzeniu ale dodatkowo może dojść do tego, że utracone będą właściwości produktu. Bywa niekiedy tak, że kremy czy podkłady po kilku dniach leżenia na parapecie już zupełnie się nie nadają do użytku W łazience Wiele osób korzysta z kosmetyków w łazience, dlatego wydaje się, że to miejsce idealne, by je przechowywać. Ale to jednak duży błąd. Tam niestety powstaje para wodna w czasie kąpieli a dalej tworzy się pleśń i bakterie, które niestety szkodą kosmetyką a my będziemy je każdego dnia aplikować na swoje ciało, dlatego należy tego unikać. Przy grzejniku W takim miejscu oczywiście jest za ciepło dla naszych kosmetyków. Składniki, które często są aktywne w kosmetyku tracą tam swoje właściwości. . W lodówce Niektórzy mówią, że to miejsce idealne i trzymają tam eyelinery, czy też swoje lakiery do paznokci. Ale w rzeczywistości nie do końca tak będzie. Długie działanie niskich temperatur a następnie szybka zmiana sprawić może, że zaczynają powstawać grudki i może również dochodzić do pojawienia się warstw w produkcie. Dla przykładu lakier w lodowce może być gęstszy i dlatego potem okazuje się, że jego rozprowadzenie na paznokciach jest zdecydowanie utrudnione. Jednak krem pod oczy można przechowywać w chłodzie, ponieważ dzięki temu będzie zmniejszał obrzęki i działa pozytywnie na krążenie. Dodatkowo na niektórych produktach mamy nawet informacje, że należy je w lodówce przechowywać i wtedy rzeczywiście tak trzeba zrobić. W samochodzie W aucie jest oczywiście dużo bakterii, ale dodatkowo będą tam wysokie temperatury w lato a zimą zbyt niskie i dlatego produkty zostaną po prostu uszkodzone i nie będą nadawały się do użytku. Najlepszym miejscem jest zawsze takie zacienione miejsce, gdzie temperatura będzie odpowiednio umiarkowana.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura