Makijaż mineralny na suchą skórę

makijaż dla suchej skóry

Często powtarza się stwierdzenie, że makijaż mineralny nie nadaje się do stosowania na skórę suchą. Jednak nie jest to prawda, ponieważ trzeba zastosować tylko odpowiednią technikę nakładania i będzie można się cieszyć pięknym zdrowym wyglądem skóry.

Krok Pierwszy

nawilżenie skóry

Postaraj się zadbać o to, by skóra miała odpowiednią pielęgnację. Jeśli wszystko jest dobrze robione, to podkład mineralny nie będzie niebezpieczny. Trzeba zmienić przyzwyczajenia, stosować delikatne kremy i mydła o odpowiednim PH. Stosować można także regularne peelingi.

Krok drugi

Sucha skóra musi być odpowiednio przygotowana, by dało się wykonać makijaż. Chodzi o to, by wcześniej naskórek został odpowiednio nawodniony, zmiękczony i to sprawi, że będzie także gładszy. Jeśli faktura skóry będzie chropowata, to w połączeniu z podkładem może doprowadzić do przykrych odczuć.

Krok trzeci

Istotne znaczenie będzie miała również forma nakładania kosmetyków. Ważne będzie wykonywanie ruchów odpowiednio delikatnie, bez aplikacji na mokro. Nie powinno się raczej stosować tradycyjnych sposobów, które znane są z tradycyjnych kosmetyków. Wcześniej można nieco zwilżyć twarz, ale nakładanie podkładu warto dokonać suchym pędzlem. Można być pewnym, że tak nałoży się podkład równo, krycie będzie delikatniejsze i wszystkie niedoskonałości uda się ukryć. W miarę możliwości zastosować można gąbkę bezlateksową, która może być wcześniej zwilżona.

nakładanie kosmetyków minaralnych

Krok czwarty

Gdy podkład będzie nadmiernie suchy można będzie ściągnąć od razu delikatnie warstwę podkładu przy użyciu płatka kosmetycznego, który należy wcześniej lekko zwilżyć. Niekiedy można także zastosować glicerynę, która zadziała jak naturalny klej i może zagwarantować połączenie makijażu ze skórą. W ten sposób utrwalenie będzie łatwiejsze. Trzeba jednak uważać, by nie doszło do zwarzenia podkładu. Jeśli podkład będzie dobrze nałożony to może się okazać, że będzie się nadawał do każdego rodzaju skóry. Dlatego najważniejszą sprawą jest zawsze technika nakładania oraz forma pielęgnacji twarzy. Sucha skóra również może być pokryta mineralnym podkładem.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura