Sposób nakładania pudrów mineralnych

Aplikacja pudru mineralnego Pudry mineralne cenione są ze względu na brak negatywnej reakcji skóry na ich nakładanie i na bardzo naturalny efekt makijażu. W dużej mierze związane jest to z faktem, że pudry mineralne są bardziej sypkie od swoich odpowiedników i nie powodują zatykania porów. Sypkość jednak jest problemem, ponieważ wymusza zmianę sposobu ich nakładania. Pędzle Do pudrów mineralnych powinno się wykorzystywać specjalne pędzle. Najlepsza z dostępnych opcji to pędzel Flat top, który posiada mocno zbite włosie naturalne. Może on jednak podrażniać skórę ze względu na swoją twardość i jeśli tak się dzieje, trzeba przerzucić się na pędzel kabuki, znacznie miększy, chociaż wykonywany z włosa sztucznego. Jest on charakterystycznie zaokrąglony. Metoda „na sucho” Zazwyczaj kosmetyki mineralne nakłada się na sucho. Pierwszym krokiem w takiej metodzie jest użycie kremu nawilżającego skórę, który musi się dobrze wchłonąć, by kosmetyk się do niego przyczepił, ale by nic się nie kleiło.

Na pędzel nakłada się odrobinę pudru i ruchami od policzków na zewnątrz twarzy rozprowadza się go delikatnie wcierając w skórę. Nie wolno go sypać i rozsmarowywać. Jeśli istnieje ryzyko przetłuszczania się skóry, można spokojnie zastosować jako podkład bardzo cienką warstwę przezroczystego pudru matującego. Metoda „na mokro” W metodzie na mokro trzeba po prostu lekko zwilżyć pędzelek do momentu, kiedy po nałożeniu nań pudru uzyskamy coś w rodzaju pasty, która będzie dużo łatwiej przylegać do twarzy. Do zwilżania pędzelka najlepiej jest użyć atomizera, którym będziemy rozpylać wodę lub hydrolat. Samo rozprowadzanie przebiega już tak samo, a trochę ciemniejszy w czasie nakładania kosmetyk po wyschnięciu uzyska ostateczny, jaśniejszy kolor. Tę metodę stosuje się w celu uzyskania lepszego krycia i ułatwienia sobie pracy. Jeśli potrzebne jest jeszcze większe krycie, można zastosować podejście stemplowania polegające na tym, że zamiast pędzla stosuje się zwykły wacik i kosmetyku się nie rozprowadza, ale nakłada w postaci stempli. Jest to podejście bardzo czasochłonne, ale skuteczne.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura