Przyczyny popularności kosmetyków mineralnych

Popularne kosmetyki mineralne Kosmetyki mineralne mają za sobą już blisko czterdziestoletnią historię, na polskim rynku pojawiły się jednak stosunkowo niedawno. Określając ich właściwości zazwyczaj zwraca się uwagę na to, że charakteryzuje je minimalny skład idący w parze z maksymalnym działanie, a wspomniane określenie nie jest wcale przesadzone, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami stworzonymi do zadań specjalnych. Pierwotnie miały zapewnić perfekcyjny wygląd kobietom, które właśnie poddały się operacjom plastycznym, a więc tym, których skóra wymagała szczególnej ochrony. Tym, co sprawia, że kosmetyki Earthnicity cieszą się tak dużą popularnością wydaje się być przede wszystkim charakterystyczny dla nich krótki skład.

Na uwagę zasługuje również to, że mamy do czynienia z kosmetykami stuprocentowo naturalnymi, a więc również wyjątkowo bezpiecznymi dla skóry. Ich skład bazuje na bardzo drobno zmielonych naturalnych pigmentach takich, jak tlenek żelaza i ultramaryn. Tlenek żelaza jest matowy i może przyjmować nie tylko żółtą, ale również czerwoną i czarną barwę. To właśnie dzięki niemu kolor zyskują zarówno podkłady, jak i pudry. Z kolei ultramaryn jest rozwiązaniem, które zapewnia kolorystykę cieniom do powiek oraz różom. Innym składnikiem kosmetyków mineralnych, który zasługuje na naszą uwagę jest tlenek tytanu.

Ta naturalna substancja zazwyczaj przyjmuje postać pozbawionego zapachu białego proszku. Dodaje się go do rozjaśniania, a jego silnie kryjące właściwości sprawiają, że znajduje on zastosowanie nie tylko w podkładach, ale i w pudrach. Tlenek tytanu jest też niezwykle skuteczny wówczas, gdy zależy nam na ochronie skóry przed promieniowaniem, znakomicie sprawdza się przy tym nawet w przypadku wymagającej cery suchej. Zbliżone właściwości są charakterystyczne również dla tlenku cynku, ten jednak skupia na sobie uwagę również dlatego, że charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi. Są one niemożliwe do przecenienia zwłaszcza w odniesieniu do cery tłustej i mieszanej, a także tej, która jest podatna na powstawanie trądziku.

Mówiąc o składnikach kosmetyków mineralnych nie można też zapomnieć o mice, a więc o transparentnym proszku, dzięki któremu makijaż jest znakomicie wykończony. Mówiąc o kosmetykach mineralnych należy wspomnieć i o tym, czego w nich brakuje. Mowa tu oczywiście o niebezpiecznych parabenach, konserwantach i innych sztucznych substancjach. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że rozwiązania, które wchodzą w skład kosmetyków tego typu charakteryzują się właściwościami leczniczymi. Już choćby dlatego kosmetyki mineralne mogą być polecane osobom podatnym na uczulenia.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura