10 najlepszych wegańskich i ekologicznych pędzli do makijażu

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Szukasz ekologicznych pędzli do makijażu, które są tworzone świadomie i mają niewielki wpływ na środowisko? W tym poście przedstawiam 10 wegańskich i ekologicznych pędzli do makijażu, które warto wypróbować w 2021 roku.

Dlaczego warto wybrać wegańskie włosie syntetyczne zamiast pędzli z naturalnego włosia zwierzęcego? Dowiedz się więcej tutaj →

Pamiętaj, że najbardziej ekologicznym i przyjaznym dla środowiska pędzlem do makijażu jest ten, który już masz. Używaj go do samego końca, a kiedy nadejdzie czas na zakup nowego, rozważ niektóre z tych ekologicznych pędzli do makijażu. Dowiedz się więcej: Wskazówki dotyczące wyboru ekologicznych pędzli do makijażu →

Najlepsze wegańskie ekologiczne pędzle do makijażu

Poniżej znajduje się lista wolnych od zwierząt, wegańskich i ekologicznych pędzli do makijażu zaprojektowanych z myślą o trwałości i wykonanych z trwałych materiałów, takich jak bambus, odpowiedzialnie pozyskiwane drewno lub materiały pochodzące z recyklingu.

Wegańskie pędzle do makijażu Eco Tools

Eco Tools

Eco Tools oferuje niedrogie wegańskie pędzle do makijażu i zestawy pędzli, które są wykonane z najwyższej jakości zrównoważonych materiałów, w tym aluminium i plastiku z recyklingu, odnawialnego bambusa i super miękkiego syntetycznego włosia. Ich opakowania są również wykonane w 100% z papieru bezdrzewnego, wyprodukowanego w 20% z bawełny i 80% z włókien bambusowych. EcoTools można znaleźć na Amazon, Ulta i w większości drogerii.

Wegańskie pędzle do makijażu Elate Cosmetics

Elate Cosmetics

Wegańskie pędzle do makijażu Elate są wykonane z Taklonu, wysokiej jakości syntetycznej alternatywy dla sierści zwierzęcej, a skuwka wykonana jest z wysokiej jakości aluminium, które jest połączone ze zrównoważoną i etycznie pozyskiwaną bambusową rączką za pomocą kleju na bazie żywicy ekologicznej. Pędzle Elate Vegan Brushes można znaleźć online.

Wegańskie pędzle do makijażu The Body Shop

The Body Shop

The Body Shop ma teraz kolekcję wegańskich pędzli do makijażu wykonanych z bambusa i aluminium oraz super miękkiego, gęstego nylonowego włosia, które są całkowicie wolne od okrucieństwa. Wegańskie pędzle The Body Shop można znaleźć na stronie thebodyshop.com.

Westman Atelier

Westman Atelier oferuje kolekcję wysokiej klasy i luksusowych ekologicznych pędzli do makijażu. Ręcznie wykonane w Japonii przy użyciu tradycyjnych technik, eleganckie wegańskie pędzle Westman Atelier są wykonane z najlepszego zrównoważonego drewna brzozowego z lasów z certyfikatem FSC w Europie Wschodniej. Designerskie pędzle Westman Atelier można znaleźć w Sephora.

Vapour

Świadomie wykonane wegańskie pędzle do makijażu Vapour są wybierane przez artystów i celowo zrównoważone. Wykonane są z wegańskich, ręcznie wiązanych włókien i brzozowych uchwytów z certyfikatem FSC. Zrównoważone pędzle do makijażu Vapour można znaleźć na vapourbeauty.com lub Amazon.

Aveda (Estee Lauder)

Aveda oferuje ekologiczne, profesjonalne i wegańskie zestawy pędzli do makijażu. Trzonki ich pędzli do makijażu są wykonane z włókna lnianego i żywicy pochodzącej z recyklingu poużytkowego, a włosie pochodzi z włókien niezwierzęcych. Zestawy pędzli Aveda Flax Sticks można znaleźć na stronie aveda.com.

*Uwaga: Aveda jest wolna od okrucieństwa, ale marka jest własnością Estee Lauder, firmy macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

delilah

Każdy z ekologicznych pędzli delilah jest ręcznie przycinany do kształtu i wykonany z drewnianymi uchwytami z certyfikatem FSC. Miękkie włókna syntetyczne są również wykonane z włókien Taklon. Dostępne na delilahcosmetics.com.

Hurtig Lane

Hurtig Lane oferuje kilka kolekcji pięknie wykonanych ręcznie wegańskich i ekologicznych pędzli do makijażu. Można wybierać spośród ekologicznych pędzli do makijażu z bambusowymi lub drewnianymi rączkami. Skuwki są nawet wykonane z aluminium pochodzącego z recyklingu, a oba zestawy są dostarczane w ekologicznej torbie prezentowej z naturalnej bawełny.

ILIA

Starannie zaprojektowane i fachowo wykonane wegańskie pędzle ILIA są lekkie, trwałe i nadają się do recyklingu. Rączki wykonane są z aluminium i drewna z certyfikatem FSC, a wegańskie włosie z syntetycznych włókien sztucznych. Zrównoważone pędzle do makijażu ILIA można znaleźć na iliabeauty.com, Nordstrom i Beautylish.

Urban Decay (L'Oreal)

Urban Decay oferuje linię profesjonalnych wegańskich pędzli do makijażu wykonanych z aluminium pochodzącego z recyklingu i super miękkich syntetycznych włosów wykonanych z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Dostępne na urbandecay.com.


Naturalne pędzle do makijażu krzywdzą zwierzęta

Pędzle do makijażu z naturalnego włosia są wykonane z sierści zwierzęcej. Rodzaj użytych zwierząt jest różny i może składać się z koziego, kucykowego, wiewiórczego, borsuczego i końskiego włosia.

Marki sprzedające pędzle z naturalnego włosia twierdzą, że jest ono "wolne od okrucieństwa", w którym proces pozyskiwania sierści zwierzęcej nie rani ani nie szkodzi zwierzętom. Problem polega na tym, że nie istnieją żadne przepisy dotyczące dobrostanu zwierząt ani regulacje chroniące sposób, w jaki zwierzęta futerkowe są traktowane lub trzymane w celu produkcji naszych pędzli do makijażu. Oznacza to, że musimy zaufać tym samym ludziom, którzy próbują sprzedać nam swoje produkty. I wierzyć im na słowo, gdy twierdzą, że zwierzęta nie zostały skrzywdzone.

Ale jeśli się nad tym zastanowić, nie ma sposobu na humanitarne chwytanie i trzymanie zwierząt w klatkach, abyśmy mogli je ostrzyc i "wziąć to, czego tylko potrzebujemy". Zwierzęta nie oddają nam swoich włosów dobrowolnie. My je im zabieramy.

Co możemy zrobić zamiast tego? Wybierz pędzle do makijażu wykonane z syntetycznego włosia. Spróbuj odfiltrować termin "pędzle do makijażu cruelty-free". Oznacza to bardzo niewiele, jeśli chodzi o pędzle do makijażu. Zamiast tego szukaj etykiety "wegańskie". Oznacza to, że włosie jest wykonane z materiałów niepochodzących od zwierząt.

Wskazówki, jak dbać o to, by pędzle do makijażu były jak najbardziej przyjazne dla środowiska

Trwałość pędzli do makijażu

Przedłuż żywotność pędzli do makijażu, regularnie i delikatnie je myjąc, aby uniknąć gromadzenia się produktu i bakterii. Nie zanurzaj całego pędzla w wodzie, ponieważ klej może odpaść. Susz je na płasko lub powieś do góry nogami do wyschnięcia.

Kupuj tylko to, czego potrzebujesz

Oprzyj się potrzebie kupowania najnowszych pędzli do makijażu lub współpracy tylko dlatego, że są nowe. Zamiast kupować kolejny zestaw pędzli, rozważ zakup pojedynczych pędzli tylko tych, których wiesz, że będziesz używać.

Zmiana przeznaczenia i recykling starych pędzli do makijażu

Pędzle do makijażu w końcu mają swoją datę ważności. Będziesz wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby wyrzucić i wymienić pędzle do makijażu, gdy włosie wypada, jest zniekształcone i nie zachowuje już swojego kształtu lub nie nakłada makijażu tak jak kiedyś. Sprawdź lokalne usługi recyklingu, aby dowiedzieć się, jak odpowiedzialnie pozbywać się pędzli do makijażu w Twojej okolicy.

Wybierz pędzle ze zrównoważonych i pochodzących z recyklingu materiałów

Jest to opcja, na której skupiłem się głównie w tym poście. Niezależnie od tego, czy zaczynasz od zera, czy musisz wymienić pędzel, wybierz pędzle do makijażu z myślą o zrównoważonym rozwoju i długowieczności. Wysokiej jakości pędzle syntetyczne, które zostały wykonane z myślą o trwałości i wyprodukowane z trwałych materiałów, to kolejna najlepsza ekologiczna opcja po użyciu tego, co obecnie posiadasz!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura