Czy SHEGLAM jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

SHEGLAM's Cruelty-Free Status jest niejasny

SHEGLAM nie odpowiedział na większość naszych pytań dotyczących cruelty-free.

W rezultacie nie jesteśmy w stanie sklasyfikować SHEGLAM jako naprawdę wolny od okrucieństwa lub testowany na zwierzętach. Dlatego też SHEGLAM znajduje się na liście Szarej Strefy - Marki o niejasnej polityce.

Polityka SHEGLAM dotycząca testów na zwierzętach

SHEGLAM stwierdza w opisach produktów na swojej stronie internetowej: "100% CRUELTY FREE Nasi producenci nie afiliują ani nie używają składników ze źródeł, które nie są cruelty-free".

Nie jest to jednak dla nas wystarczająca informacja, aby sklasyfikować SHEGLAM lub jakąkolwiek inną markę jako wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Dotarłam więc do SHEGLAM, aby poprosić o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, chciałam wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować na zwierzętach nie tylko swoje produkty końcowe, ale także ich składniki, również w przypadku sprzedaży w krajach, które wymagają przeprowadzania testów na zwierzętach (jak np. w Chinach).

A SHEGLAM odpowiedział, mówiąc:

"Wszystkie produkty SHEGLAM są w 100% cruelty free! Wybieramy do współpracy tylko tych producentów i współpracowników, którzy pozyskują i używają składników, które są cruelty free!

Większość produktów SHEGLAM jest wegańska. Jeśli jesteś zainteresowany składnikami naszych produktów, sprawdź wszystkie składniki produktów SHEGLAM.

Aby uzyskać szczegółowe składniki produktu, proszę odnieść się do części "Składnik" na stronie każdego przedmiotu. Można tam znaleźć listę składników dla każdego produktu.

Nasz producent przeszedł rygorystyczny przegląd i obecnie dostarcza luksusowe i wysokiej klasy produkty marki kosmetycznej do wielu znanych międzynarodowych marek. Mamy ścisły system kontroli bezpieczeństwa produktów, a jakość jest gwarantowana tak jak luksusowe marki kosmetyczne. Wszystkie produkty spełniają wszystkie przepisy dotyczące bezpieczeństwa kosmetyków, w tym normy FDA i dyrektywę Rady Europejskiej 76/768/EWG."

[...]

"Nie ma naszych produktów sprzedawanych w sklepach w Chinach kontynentalnych".

Ponownie, jest to nadal za mało informacji, abyśmy mogli uznać SHEGLAM za markę zaangażowaną w zapewnienie, że żaden z jej produktów lub składników nie jest testowany na zwierzętach w całym łańcuchu dostaw.

SHEGLAM utrzymuje, że jego produkty i składniki są "100% cruelty-free!". Ale "Cruelty-Free" jest terminem nieuregulowanym, co oznacza, że firmy, które testują na zwierzętach, mogą nazywać swoje produkty lub swoją markę "Cruelty-Free!" i może to oznaczać cokolwiek chcą.

Dlatego w Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie produktów wolnych od okrucieństwa, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ SHEGLAM nie odpowiedział na większość naszych pytań dotyczących okrucieństwa, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako prawdziwie wolnej od okrucieństwa lub testowanej na zwierzętach.

Czy SHEGLAM jest wolny od okrucieństwa?

SHEGLAM nie odpowiedział na większość naszych pytań dotyczących cruelty-free. Dlatego nie możemy zaklasyfikować SHEGLAM jako prawdziwie cruelty-free lub testowany na zwierzętach.

Obecnie SHEGLAM znajduje się na naszej liście marek z szarej strefy - marek o niejasnej polityce.

Czy SHEGLAM jest wegański?

SHEGLAM twierdzi, że niektóre z jego produktów są "wegańskie" i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych, jednak ponieważ status SHEGLAM jako marki wolnej od okrucieństwa jest niejasny, nie uważamy żadnego z ich produktów za wegański w tym momencie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura