Czy Scentuals jest wegański i wolny od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty Scentuals cruelty-free można znaleźć na Well.ca i Amazon.

Firma Scentuals jest wolna od okrucieństwa

Firma Scentuals potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Scentuals jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnego oświadczenia Scentuals dotyczącego testów na zwierzętach:

Ponadto wysłałem również e-mail i zapytałem Scentuals o ich politykę testowania na zwierzętach, poniżej znajduje się fragment ich odpowiedzi e-mail:

"Nie przeprowadzamy żadnych testów na zwierzętach. Składniki aż do produktu końcowego nie są testowane na zwierzętach. Surowe składniki są bezpieczne i naturalne same w sobie, więc nie ma powodu, aby nasi dostawcy również testowali je na zwierzętach.

Nie zlecamy ani nie zatrudniamy stron trzecich do testowania naszych składników i produktów końcowych. Nasze produkty nie są sprzedawane w Chinach.

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszych produktów, musimy wybierać składniki, które mają długą historię bezpiecznego stosowania. Na rynku jest już wiele produktów, które są wytwarzane przy użyciu takich składników. Składniki te są bezpiecznie stosowane od dziesięcioleci lub zostały przetestowane w przeszłości i nie wymagają nowych testów. W ten sposób nasza firma była w stanie zrezygnować z jakichkolwiek testów na zwierzętach.

Korzystamy również z testów bez udziału zwierząt, które są już dostępne. Prawie 50 testów bez udziału zwierząt zostało zatwierdzonych do użytku, a te nowoczesne alternatywy mogą oferować wyniki, które są nie tylko bardziej odpowiednie dla ludzi, ale także bardziej wydajne i opłacalne. Zaawansowane testy bez udziału zwierząt reprezentują najnowsze techniki, jakie nauka ma do zaoferowania, zastępując przestarzałe testy na zwierzętach, które zostały opracowane dziesiątki lat temu".

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Scentuals nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Scentuals nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Scentuals są wegańskie?

Scentuals wyraźnie oznacza wszystkie swoje wegańskie produkty własnym symbolem wegańskim.

Ponadto poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Scentuals na temat jej wegańskich produktów:

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ogłosi publicznie swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Scentuals, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli oświadczeniem od swojego dostawcy miki, stwierdzając:

"(*X Mica Supplier) pomaga wspierać organizacje takie jak "Made in a Free World", która współpracuje z kopalniami, aby wyciągnąć dzieci z linii produkcyjnych do szkół. (*X Mica Supplier) nie sprzedaje pigmentów, które są wytwarzane z miki pochodzącej z kopalni w Indiach lub RPA".

(*X) Dostawca miki - pominąłem nazwę ich dostawcy miki, ponieważ nie jestem pewien, czy chcieli, aby była to informacja publiczna.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status Scentuals jako produktów wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając razem produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura