Czy Colorescience jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Colorescience cruelty-free możesz znaleźć na colorescience.com, Nordstrom, Dermstore i Amazon.

Colorescience jest wolny od okrucieństwa

Colorescience potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, Colorescience jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacją na temat polityki Colorescience w zakresie testów na zwierzętach zamieszczoną na jej stronie internetowej:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Colorescience potwierdziło, że nie prowadzi sprzedaży w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązane do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nie mamy dystrybutora Colorescience w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testowanie na zwierzętach jest nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj też, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Colorescience nie jest w 100% wegańska

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Colorescience, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

"Nie wszystkie nasze produkty są wegańskie, ponieważ w niektórych z nich znajduje się wosk pszczeli, lipidy mleka i karmin. Każdy produkt Colorescience ma pełną listę składników wymienioną na swojej stronie produktu."

Jak sprawdzić, które z produktów Colorescience są wegańskie?

Colorescience oznacza swoje wegańskie produkty w opisie produktu na swojej stronie internetowej, w zakładce "Składniki". Ponadto, Colorescience zamieściło na swojej stronie internetowej następujące oświadczenie:

"W następującym produkcie Total Protection™ nie ma produktów pochodzenia zwierzęcego ani ich pochodnych: Brush-On Shield SPF 50, Sheer Matte SPF 30 Sunscreen Brush, wszystkie odcienie Face Shield SPF 50, wszystkie odcienie Body Shield SPF 50, Sport Stick SPF 50, róż do policzków i brązowy Color Balms. Jagodowy balsam koloryzujący zawiera karmin. Wszystkie produkty Colorescience® są w 100% wolne od parabenów, ftalanów, syntetycznych substancji zapachowych, testów na zwierzętach, talku, barwników, olejów mineralnych, wysuszających alkoholi i chemicznych filtrów przeciwsłonecznych."

Zasady dotyczące wegan

Podobnie jak w przypadku określenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ono brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Colorescience?

Zapytałam Colorescience, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Nasze produkty są wytwarzane w USA".

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest stosowany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Colorescience, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli mi stwierdzeniem,

"Nasi dostawcy miki przestrzegają globalnych przepisów dotyczących jakości i bezpieczeństwa składników kosmetycznych. Mika używana w produktach Colorescience jest wydobywana i przetwarzana tak, aby spełniała spójne standardy wysokiej jakości, bezpieczeństwa i estetyki. Mika spełnia lub przekracza normy testów na obecność metali ciężkich i mikroorganizmów. Mika jest pozyskiwana w sposób etyczny z różnych części świata, z Japonii i USA. Nasi dostawcy surowców dostarczyli oświadczenia, że mika jest pozyskiwana w sposób etyczny."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Colorescience jako produktu cruelty-free i wegańskiego, a wybierając razem cruelty-free, możemy pomóc raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura