Czy 100% Pure jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty 100% Pure cruelty-free można znaleźć na 100percentpure.com, The Detox Market, Well.ca, oraz na Amazon.

100% Pure jest wolne od okrucieństwa

100% Pure potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, produkty firmy nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że 100% Pure Cosmetics jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu oficjalnego oświadczenia 100% Pure dotyczącego testów na zwierzętach:

Bardzo podobała mi się również inspirująca historia założycielki 100% Pure, Susie, która doprowadziła ją do zobowiązania się, że nigdy nie dopuści do tego, aby produkty, składniki i formuły 100% Pure były testowane na zwierzętach!

Co z chińskim prawem dotyczącym testów na zwierzętach?

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane, zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków nadal wymaga przeprowadzania testów na zwierzętach.

Firma 100% Pure potwierdziła jednak, że sprzedaje i wysyła swoje kosmetyki bezpośrednio do klientów w Chinach wyłącznie za pośrednictwem swojego partnera logistycznego z siedzibą w Portland. Firma 100% Pure nie sprzedaje swoich kosmetyków w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nie otwieramy fizycznego sklepu w Chinach i będziemy prowadzić sprzedaż wyłącznie za pośrednictwem naszej strony internetowej globalnej dystrybucji, będącej własnością strony trzeciej". (Źródło: 100% Pure)

Polityka Cruelty-Free

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Zwykle jednak Cruelty-Free oznacza, że produkty nie są testowane na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

100% Pure nie jest 100% Vegan

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku 100% Pure, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Jednak niektóre produkty są odpowiednie dla wegan.

100% Pure twierdzi również, że pracuje nad tym, aby stać się marką w pełni wegańską i stopniowo wycofywać produkty zawierające składniki pochodzenia zwierzęcego z produktów wegańskich.

Jak rozpoznać, które z produktów 100% Pure są wegańskie?

100% Pure wyraźnie oznacza wszystkie swoje wegańskie produkty na swojej stronie internetowej. Przykład znajduje się poniżej.

Polityka Wegańska

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zwykle jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami zamieszczonymi obecnie na stronie internetowej 100% Pure:

Inicjatywy 100% Pure w zakresie zrównoważonego rozwoju

Twierdzenie 100% Pure: "Jesteśmy firmą działającą zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co oznacza, że podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby ograniczyć wpływ naszych produktów i sposobu prowadzenia działalności na środowisko naturalne".

Inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska:

 • Siedziba firmy jest w 100% zasilana energią słoneczną
 • Wykorzystuje przyjazne dla środowiska oświetlenie LED
 • W krajobrazie zastosowano rośliny odporne na suszę.
 • Otrzymała Zielony Certyfikat San Jose, co oznacza, że uznano, iż ma najmniejszą ilość śmieci na wysypiskach, a większość z nich nadaje się do recyklingu.
 • Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu do budowy i projektowania sklepów detalicznych, takich jak drewno z wycofanych z eksploatacji statków lub stodół
 • Oferuje program recyklingu w sklepach

Czy opakowania 100% Pure są przyjazne dla środowiska?

 • Materiały opakowaniowe pochodzą z recyklingu lub ulegają biodegradacji.
 • Opakowania pochodzą z recyklingu lub nadają się do ponownego przetworzenia.
 • Używa tylko ekologicznych, nietoksycznych i sojowych farb drukarskich
 • Zachęca do ponownego wykorzystywania opakowań.
 • Niektóre z produktów są w szklanych opakowaniach.

Składniki i formuły: "Produkty 100% PURE® są naprawdę w 100% czyste: bez syntetycznych substancji chemicznych, chemicznych środków konserwujących, sztucznych zapachów, sztucznych kolorów, ostrych detergentów i innych niezdrowych toksyn".

Twierdzą również, że ich formuły ulegają biodegradacji po 180 dniach. Nie używają też "szkodliwych dla środowiska substancji petrochemicznych".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie przedstawi publicznie swojej polityki wydobywania miki, nie mamy żadnej pewności, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc 100% Pure, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Zapewniamy również, że nasza mika jest pozyskiwana zgodnie z kodem bazowym Ethical Trade Initiative. Jesteśmy pewni, że nasza mika jest nie tylko najwyższej jakości, ale że jest produkowana w najbardziej etyczny i bezpieczny sposób". Młyn znajdujący się w Andhra Pradesh jest nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie zakładem, który nigdy nie wykorzystuje pracy dzieci i utrzymuje jakość produktów na najwyższym poziomie.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura