Czy Göt2B (Henkel) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Got2B NIE jest Cruelty-Free!

Got2B pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Ponadto Got2B jest własnością Henkla, firmy macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Got2B dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej o statusie Got2B jako cruelty-free, nie mogłam znaleźć oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach nigdzie na jej stronie internetowej.

Zwróciłam się więc do Got2B z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki testowania na zwierzętach. Dokładniej, chciałem wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak w Chinach).

I Got2B odpowiedziało, mówiąc:

"Dziękujemy za poświęcenie czasu na kontakt z nami w sprawie polityki Henkla dotyczącej testów na zwierzętach.

Henkel jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo, zdrowie i ochronę środowiska w związku z produkcją, dystrybucją i użytkowaniem swoich produktów. Wypełniając tę odpowiedzialność, surowce i gotowe produkty poddawane są licznym testom i badaniom, z których większość jest wymagana przez prawo. Ponadto Henkel stosuje dodatkowe standardy, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa produktów dla konsumentów i środowiska.

Henkel zleca testy na zwierzętach tylko wtedy, gdy przepisy tak stanowią i nie są dostępne żadne alternatywne metody testowania w celu uzyskania niezbędnych danych dotyczących bezpieczeństwa.

Od ponad dwóch dekad Henkel intensywnie pracuje nad rozwojem alternatywnych metod, które są w stanie dostarczyć potrzebnych informacji bez konieczności przeprowadzania testów na zwierzętach. Takie alternatywy są często określane jako metody in-vitro (łac. "w szkle"), ponieważ testy przeprowadzane są na przykład na systemach komórkowych.

Rozwijamy nowe alternatywne metody testowania z pomocą naszego modelu skóry o pełnej grubości, który nie wymaga testów na zwierzętach. Używamy tego modelu skóry o pełnej grubości, aby zapewnić wydajność i jakość naszych produktów końcowych, np. do testowania kompatybilności naszych produktów kosmetycznych. Jednym z rezultatów stosowania opracowanych do tej pory bezzwierzęcych testów in-vitro (testy przeprowadzane w probówce) było włączenie do praktyki laboratoryjnej szeregu nowych systemów hodowli komórek i tkanek.

Oprócz nieustających wysiłków naukowych, Henkel aktywnie działa na rzecz przyspieszenia długotrwałego obecnie procesu prawnej akredytacji alternatywnych metod testowania. Ogólnym celem jest dalsze ograniczenie liczby testów na zwierzętach, a ostatecznie całkowite wyeliminowanie konieczności ich przeprowadzania."

Na podstawie ich oświadczenia wiemy teraz, że Henkel jest właścicielem Got2B. A Got2B ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak Henkel, gdzie obie stwierdzają, że robią wyjątek, aby pozwolić swoim produktom być testowanym na zwierzętach, jeśli jest to wyraźnie wymagane przez prawo.

Marki prawdziwie wolne od okrucieństwa nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą, jeśli prawo wymaga testowania na zwierzętach, odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego też marki prawdziwie wolne od okrucieństwa zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce zakazu testowania na zwierzętach.

Niestety, Henkel i Got2B twierdzą, że pozwolą na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli będzie tego wymagało prawo. Z tych powodów Got2B NIE jest wolny od okrucieństwa.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Got2B twierdzi, że pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Got2B posiada certyfikat Cruelty-Free?

Got2B nie posiada żadnego certyfikatu cruelty-free wydanego przez osoby trzecie, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Got2B nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i roszczeń Got2B w zakresie cruelty-free.

Czy Got2B jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem Got2B jest Henkel, firma macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych prowadzących testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Got2B NIE jest wolna od okrucieństwa, podobnie jak jej firma macierzysta, Henkel.

Czy Got2B jest wolny od okrucieństwa?

Got2B pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Dlatego NIE uważamy Got2B za markę cruelty-free.

Obecnie Got2B jest na naszej liście marek do uniknięcia - Testowane na zwierzętach.

Czy Got2B jest wegański?

Ponieważ nie uważamy Got2B za cruelty-free, ponieważ ich produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważalibyśmy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Got2B za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Got2B:

Szukając wolnej od okrucieństwa opcji dla Got2B, oto kilka naszych rekomendacji:

  • Not Your Mother's
  • Pacifica Beauty - 100% Vegan
  • Cake Beauty - 100% Vegan
  • Giovanni
  • HASK

lub sprawdź naszą listę drogeryjnych wegańskich szamponów i produktów do włosów!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura