Czy Bourjois (Coty) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów mogę zarobić niewielką prowizję.

Bourjois NIE jest Cruelty-Free!

Bourjois zezwala na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym w przypadku sprzedaży w sklepach w Chinach.

Ponadto Bourjois jest własnością Coty, firmy macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Bourjois dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej Bourjois twierdzą, że ich produkty nie są testowane na zwierzętach, a następnie podają politykę firmy macierzystej Coty dotyczącą testów na zwierzętach.

Coty (i w konsekwencji Bourjois) podają w swojej polityce, że "wiadomo, że Chiny są obecnie jedynym krajem, który nadal wymaga obowiązkowych testów na zwierzętach na wszystkich kosmetykach importowanych do kraju."

Zobacz poniżej zrzut ekranu tego, co jest obecnie stwierdzone na stronie Bourjois:

Polityki stwierdzające chińskie prawo dotyczące testów na zwierzętach zazwyczaj sugerują, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Dzieje się tak, ponieważ kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Czy Bourjois jest sprzedawany w Chinach?

Podczas moich badań odkryłam, że produkty Bourjois są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z lokalizatora sklepów Bourjois pokazujący wyniki w Chinach:

Ale czy Chiny nie prowadzą już testów na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach wybierając produkcję kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest powiedziane, że Bourjois wybrało tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzania testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podświetlonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak Bourjois) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Bourjois zdecydowało się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Bourjois może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tego powodu nie uważamy Bourjois za firmę wolną od okrucieństwa.

Polityka wolna od okrucieństwa

Wiele marek wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Bourjois odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznany za cruelty-free.

W Ethical Elephant, zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, nawet jeśli jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Bourjois nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zakwalifikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Bourjois posiada certyfikat Cruelty-Free?

Bourjois nie jest certyfikowany jako marka wolna od okrucieństwa przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Bourjois nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez stronę trzecią, nikt nie sprawdza ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Bourjois w tym zakresie.

Czy Bourjois jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Bourjois jest własnością Coty, firmy macierzystej, która nadal prowadzi testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku, Bourjois NIE jest wolne od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, Coty.

Czy Bourjois jest wolne od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach, Bourjois musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego NIE uważamy Bourjois za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Bourjois znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Bourjois jest wegańskie?

Bourjois twierdzi, że oferuje kilka "wegańskich" opcji, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ Bourjois angażuje się w testy na zwierzętach, nie zaklasyfikowalibyśmy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Bourjois jako wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Bourjois

Chcesz zmienić markę na wolną od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych dla wegan opcji, które są podobne do Bourjois:

  • Catrice
  • Barry M
  • GOSH
  • The Body Shop
  • esencja

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura