Czy Skinfood jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Skinfood NIE jest Cruelty-Free!

Skinfood zezwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym w przypadku sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Polityka Skinfood dotycząca testów na zwierzętach

Na swojej stronie internetowej Skinfood twierdzi, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, jednak nie jest to wystarczająca informacja, abyśmy mogli zaklasyfikować Skinfood lub jakąkolwiek inną markę jako wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Skinfood:

Testy na zwierzętach w przypadku kosmetyków mogą mieć miejsce na różnych etapach rozwoju produktu, w tym na poziomie składników, i często są przeprowadzane przez inne osoby, a nie samą firmę kosmetyczną. Dlatego zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie produktów wolnych od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Oświadczenie Skinfood, że ich produkty i składniki nie są testowane na zwierzętach, nie jest dla nas wystarczającą informacją, aby zaklasyfikować Skinfood jako cruelty-free zgodnie z naszymi standardami.

Zwróciłem się więc do Skinfood z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej, chciałem wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować, nie tylko ich gotowe produkty, ale ich składniki, na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak w Chinach kontynentalnych).

"Tak, SKINFOOD, jako firma, nie testuje na zwierzętach. SKINFOOD jest sprzedawany w Chinach, gdzie wszyscy producenci kosmetyków są zobowiązani do uiszczenia opłaty za licencję sanitarną. Według naszej wiedzy, rząd chiński przeprowadza testy na zwierzętach przed zatwierdzeniem licencji sanitarnej. Nie wiemy, kto przeprowadza te testy ani jak są one przeprowadzane. To, co możemy potwierdzić, to fakt, że SKINFOOD, jako firma, nie testuje swoich produktów na zwierzętach."

Czy Skinfood jest sprzedawany w Chinach?

W odpowiedzi na e-mail, Skinfood przyznaje, że jego produkty są sprzedawane w Chinach i wymagają testowania na zwierzętach przez chiński rząd.

Ale czy Chiny już nie testują na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach przed wprowadzeniem produktu na rynek, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest powiedziane, że Skinfood wybrał tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzania testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak Skinfood) jest nadal prawnie zobowiązana do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Skinfood zdecydował się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za to, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Skinfood może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać je w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy Skinfood za firmę wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka cruelty-free

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Skinfood odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznany za cruelty-free.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Skinfood nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Skinfood posiada certyfikat Cruelty-Free?

Skinfood nie posiada żadnego certyfikatu cruelty-free wydanego przez niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Skinfood nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Skinfood w zakresie cruelty-free.

Czy Skinfood jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Skinfood musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też NIE uznajemy Skinfood za markę cruelty-free.

Obecnie Skinfood znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy Skinfood jest wegański?

Skinfood twierdzi, że oferuje pewne "wegańskie" opcje, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ Skinfood angażuje się w testy na zwierzętach, nie zaklasyfikowalibyśmy niczego co jest sprzedawane lub produkowane przez Skinfood jako wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznych słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Skinfood

Chcesz się przestawić na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych dla wegan opcji, które są podobne do Skinfood:

  • TONYMOLY - niektóre opcje wegańskie
  • Acure - 100% Vegan
  • Yes To - niektóre opcje wegańskie
  • Fourth Ray Beauty - 100% Vegan
  • Versed -100%wegańskie

Zobacz też naszą listę niedrogich marek do pielęgnacji skóry cruelty-free!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura