Czy Fenty Beauty (LVMH) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty Fenty Beauty cruelty-free na fentybeauty.com, Sephora i Boots.

Fenty Beauty jest *Cruelty-Free

Fenty Beauty potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Fenty Beauty jest *Cruelty-Free.

*Fenty Beauty jest własnością Kendo. A Kendo jest własnością LVMH, korporacji, która NIE jest cruelty-free, ponieważ pozwalają niektórym swoim innym markom testować na zwierzętach.

To twój wybór, czy chcesz wspierać lub bojkotować marki cruelty-free należące do firmy macierzystej, która nie jest cruelty-free. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Zachęcam Cię do robienia tego, co jest dla Ciebie wygodne, ale myślę, że ważne jest, aby ujawnić, że LVMH jest właścicielem Fenty Beauty.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Fenty na temat jej polityki testowania na zwierzętach:

Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi na e-mail, którą otrzymałam od Fenty Beauty:

"Fenty Beauty + Fenty Skin nie testuje naszych produktów na zwierzętach, ani nie testujemy składników na zwierzętach. Nasi producenci nie testują naszych produktów na zwierzętach. Sprzedajemy te same produkty w Europie, a przepisy kosmetyczne w UE wymagają, abyśmy (i nasi producenci) NIE testowali produktów na zwierzętach.

Ponadto NIE wolno nam używać do celów kosmetycznych surowców testowanych na zwierzętach."

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Fenty Beauty potwierdziło, że sprzedaje swoje produkty tylko online lub w Hong Kongu i Macau, ale nie w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

Ponieważ Hong Kong i Makau nie są częścią Chin kontynentalnych, nie obowiązują tam takie same przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Również kosmetyki sprzedawane online, w tym chińscy sprzedawcy internetowi, tacy jak Tmall, nie wymagają przeprowadzania testów na zwierzętach. Fenty Beauty nie sprzedaje w fizycznych sklepach w Chinach kontynentalnych, aby mogli pozostać cruelty-free.

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Fenty Beauty nie jest w 100% wegańska

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku Fenty Beauty, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Zauważ, że Fenty Beauty (linia do makijażu) nie jest w 100% wegańska. Ale Fenty Skin (linia do pielęgnacji skóry) jest w całości wegańska.

Jak sprawdzić, które z produktów Fenty Beauty są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Fenty Beauty są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Zobacz poniżej przykład.

Polityka dotycząca produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt mieniący się. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swoich zasad wydobywania miki, nie możemy wiedzieć, czy jest ona pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Fenty Beauty, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Fenty Beauty jest zobowiązana do używania tylko naturalnej miki z kopalni, które przestrzegają praw człowieka i standardów pracy. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić możliwość śledzenia i przejrzystość naszych łańcuchów dostaw dla naturalnej miki używanej w naszych produktach."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Fenty Beauty jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura