Czy Coppertone (Beiersdorf) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Coppertone NIE jest Cruelty-Free!

Coppertone zezwala na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach.

Polityka Coppertone dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej o statusie Coppertone jako cruelty-free, nie mogłem znaleźć oficjalnej polityki testowania na zwierzętach na stronie internetowej marki.

Zwróciłam się więc do Coppertone z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej, chciałam wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak w Chinach).

A Coppertone odpowiedziało, mówiąc:

"Dziękujemy za Twój e-mail dotyczący Coppertone.

Doceniamy i podzielamy Twoje obawy w tej kwestii. Nie przeprowadzamy testów na zwierzętach na naszych produktach, ani nie zlecamy żadnych testów na zwierzętach w naszym imieniu - chyba, że w bardzo rzadkich przypadkach jest to wyraźnie wymagane przez prawo.

Od ponad 35 lat Beiersdorf jest liderem w poszukiwaniu alternatyw dla testów na zwierzętach. Testy na zwierzętach zostały całkowicie zakazane dla wszystkich produktów kosmetycznych w Unii Europejskiej od 2004 roku, a dla wszystkich składników tych produktów, od 2013 roku. Aktywnie działamy na rzecz ogólnoświatowej akceptacji przez odpowiednie władze istniejących alternatywnych metod testowania bez udziału zwierząt.

Beiersdorf jest wiodącym ekspertem w dziedzinie pielęgnacji skóry od ponad 130 lat. Jakość naszych produktów, a także bezpieczeństwo i zdrowie naszych konsumentów zawsze były i pozostaną naszym najwyższym priorytetem."

Na podstawie ich odpowiedzi okazuje się, że Coppertone jest własnością Beiersdorfu. I Coppertone ma taką samą politykę testowania zwierząt jak Beiersdorf. Zarówno Coppertone jak i Beiersdorf twierdzą, że nie testują swoich produktów na zwierzętach, chyba że jest to wyraźnie wymagane przez prawo.

Polityka stwierdzająca "chyba, że wymaga tego prawo" zazwyczaj sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. To dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Czy Coppertone jest sprzedawany w Chinach?

Produkty przeciwsłoneczne Coppertone są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach, dlatego Coppertone musi poddać swoje produkty testom na zwierzętach przez chińskich urzędników.

Ale czy Chiny nie prowadzą już testów na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach przed wprowadzeniem ich na rynek, decydując się na produkcję zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale Coppertone sprzedaje filtry przeciwsłoneczne, co oznacza, że są one uważane za "Kosmetyki specjalne" i dlatego muszą być testowane na zwierzętach.

Podążaj za podkreślonymi liniami w poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego filtry przeciwsłoneczne Coppertone są nadal wymagane przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Coppertone zdecydował się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Coppertone może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tego powodu nie uznajemy Coppertone za firmę wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka cruelty-free

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Coppertone odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Coppertone nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zakwalifikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Coppertone posiada certyfikat Cruelty-Free?

Coppertone nie jest certyfikowany jako produkt wolny od okrucieństwa przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Coppertone nie jest certyfikowany jako cruelty-free przez trzecią stronę, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i roszczeń Coppertone w zakresie cruelty-free.

Czy Coppertone jest własnością firmy macierzystej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Właścicielem Coppertone jest Beiersdorf, korporacja macierzysta, która nadal prowadzi testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Coppertone NIE jest wolny od okrucieństwa i nie jest nim również jego firma macierzysta, Beiersdorf.

Czy Coppertone jest Cruelty-Free?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach, Coppertone musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też NIE uważamy Coppertone za markę cruelty-free.

Obecnie Coppertone znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy Coppertone jest wegański?

Coppertone nie twierdzi, że oferuje przyjazne dla wegan opcje. A ponieważ Coppertone angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważamy, aby cokolwiek sprzedawane lub produkowane przez Coppertone było wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Coppertone

Chcesz przestawić się na wolne od okrucieństwa produkty do opalania? Oto kilka marek cruelty-free, które warto sprawdzić:

  • Sun Bum *własność SC Johnson
  • Alba Botanica
  • Australian Gold
  • Attitude
  • Bliss

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura