Czy ILIA jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty ILIA cruelty-free można znaleźć na iliabeautycom, Amazon, Sephora, Well.ca, Beautylish, The Detox Market i Petit Vour.

ILIA jest wolna od okrucieństwa

ILIA potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują swoich produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że ILIA jest wolna od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnego oświadczenia ILIA Beauty dotyczącego testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

ILIA potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; w związku z tym nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

ILIA nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku ILIA nie wszystkie produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na oficjalnej stronie internetowej ILIA na temat jej wegańskich produktów:

Jak sprawdzić, które produkty ILIA są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty ILIA są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Poniżej znajduje się przykład.

Lista produktów wegańskich ILIA

Od 2021 r. nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów ILIA, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Poniższe produkty ILIA są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

 • Barwiony olejek do ust Balmy Gloss
 • Żelowa konturówka Clean Line
 • Płynna konturówka Clean Line
 • Color Block High Impact Lipstick
 • Color Haze Multi-Matte Pigment
 • Puder rozświetlający DayLite
 • Żel do brwi Essential Brow Gel
 • Rozświetlacz Liquid Light Serum Highlighter
 • Chromatyczny cień do powiek w pudrze
 • Naturalna rozświetlająca baza pod oczy
 • Puder brązujący NightLite
 • Puder półprzezroczysty Radiant SPF 20
 • Puder rozświetlający SPF 20 | Flow-Thru
 • Puder wykończeniowy Soft Focus
 • Super Serum Skin Tint SPF 40
 • Niezbędna paleta cieni do powiek
 • Korektor True Skin Serum
 • Podkład True Skin Serum

Produkty niewegańskie - ILIA Beauty

Poniższe produkty ILIA zawierają wosk pszczeli i nie są odpowiednie dla wegan.

 • Rozświetlacz - niewegański
 • Tusz do rzęs Limitless Lash - niewegański
 • Odżywka do ust Balmy Days - niewegańska
 • Peeling do ust - niewegański
 • Multi-Stick - niewegański
 • Pure Eyeliner - produkt niewegański
 • Odżywka do ust - nie wegańska

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty ILIA?

"Większość naszych produktów jest produkowana w Stanach Zjednoczonych! Jednak nasz tusz do rzęs Limitless Lash i cienie do powiek Liquid Powder Chromatic Eye Tints są produkowane we Włoszech. Palety Necessary Eyeshadow Palettes, Clean Line Gel Liner i Clean Line Liquid Liner są produkowane w Korei. Olejek do ust Balmy Gloss Tinted Lip Oil jest produkowany w Kanadzie, a nasze pędzle są produkowane w Chinach".

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Tylko kosmetyki importowane i sprzedawane w sklepach stacjonarnych w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc ILIA, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Dziękujemy za kontakt! Przejrzystość jest jedną z naszych podstawowych wartości, dlatego ściśle współpracujemy z naszymi źródłami, aby upewnić się, że nasze wartości są przestrzegane. Wielu naszych dostawców pochodzi z kraju, Europy lub znanych źródeł w Azji Południowo-Wschodniej.

Prosimy każdego z naszych producentów o certyfikaty od ich dostawców, aby upewnić się, że stosowane są etyczne praktyki. Mamy nadzieję, że to pomoże i życzymy miłej reszty tygodnia!".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status ILIA, a wybierając razem wolny od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura