Czy Stellar jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów mogę otrzymać niewielką prowizję.

Stellar jest wolny od okrucieństwa

Stellar potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Stellar jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Stellar Beauty:

Ponadto wysłałem e-mail do Stellar Beauty, aby uzyskać więcej informacji na temat ich polityki testowania na zwierzętach. Poniżej znajduje się fragment ich odpowiedzi:

"Nie testujemy żadnych naszych produktów na zwierzętach. Jesteśmy marką wolną od okrucieństwa, a wiele naszych produktów jest również wegańskich."

"Nie współpracujemy ani nie mamy do czynienia z dostawcami, którzy przeprowadzają testy na zwierzętach na jakimkolwiek etapie procesu."

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Stellar Beauty potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nie prowadzimy sprzedaży w Chinach. Nasze produkty są wytwarzane w Toronto w Kanadzie i są dystrybuowane wyłącznie przez Sephora w Ameryce Północnej".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Stellar nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Stellar nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Stellar są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Stellar są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Poniżej znajduje się przykład.

Wegańska lista produktów Stellar Beauty

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Stellar Beauty, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Poniższe produkty Stellar Beauty są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

 • Tusz do rzęs Absolute
 • Brilliant Matte Primer
 • Brilliant Primer
 • Cosmic Blush
 • Puder wykończeniowy Cosmic Face Haze
 • Cosmic Face Lustre Powder
 • Cosmic Face Setting Powder w odcieniach Glow 01,02,03
 • Hyper Eyeliner Liquid Pen w kolorze Medusa
 • Hyper Eyeliner Retractable Pencil w kolorze Medea
 • Korektor Limitless
 • Podkład Limitless
 • Opus Liquid Lip
 • Holograficzny błyszczyk do ust Starlust - odcienie 02-06 są wegańskie

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Stellar?

"Nasze produkty są wytwarzane w Toronto w Kanadzie".

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Stellar, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, ale nigdy nie odpowiedzieli na żaden z moich e-maili ani wiadomości.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Stellar Beauty, a wybierając wolny od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!


Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura