Czy Versed jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Versed można znaleźć na versedskin.com, Target i Cult Beauty.

Versed jest wolny od okrucieństwa

Versed potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Versed jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się informacja o wegańskim i wolnym od okrucieństwa statusie na stronie internetowej Versed:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Versed potwierdził, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; w związku z tym nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Versed jest w 100% wegański

Versed potwierdził, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Co polecamy:

Polecamy następujące wegańskie produkty do pielęgnacji skóry Versed do wypróbowania!

  • GUARDS UP - codzienny mineralny filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum SPF 35
  • PRESS RESTART - Delikatne serum z retinolem
  • WEEKEND GLOW - codzienny roztwór rozjaśniający
  • DAY DISSOLVE - balsam oczyszczający
  • THE SHORTCUT - Peeling do twarzy na noc

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Versed?

Kiedy wysłałem e-mail z pytaniem, gdzie wytwarzane są produkty Versed, odpowiedzieli mi:

"Po pierwsze, dziękuję za zainteresowanie Versed! Po drugie, odpowiedź na twoje pytanie jest prosta: Idziemy tam, gdzie są najlepsze formuły. Współpracujemy z wieloma laboratoriami w Tajlandii i w całych Stanach Zjednoczonych. Powodem, dla którego niektóre z naszych produktów są wytwarzane w Tajlandii, jest to, że to konkretne laboratorium wyprodukowało najlepszą formułę.

Poza jakością produktów, zapewniamy, że wszyscy nasi producenci przestrzegają wysokich standardów etycznych i środowiskowych oraz są zobowiązani do stosowania kompleksowego zestawu dobrych praktyk produkcyjnych (GMP). Nasze GMP obejmują wymagania dotyczące bezpieczeństwa produktów, bezpiecznej i uczciwej pracy oraz zarządzania środowiskiem".

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Versed, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Dziękuję bardzo za kontakt, to świetne pytanie.

Obecnie 2 z naszych produktów zawierają mikę. Mika z Zero-G pochodzi z USA, a mika z Keep the Peace z Indii. Obie są pozyskiwane w sposób zrównoważony i nigdy nie wykorzystują pracy dzieci. Więcej informacji na temat kroków podjętych w celu zapewnienia tego można znaleźć tutaj, a informacje na temat koalicji, której są częścią, tutaj".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Versed, a wybierając razem wolny od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura