Czy TONYMOLY jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty TONYMOLY można znaleźć na Amazon, Ulta, Soko Glam i Urban Outfitters.

TONYMOLY jest wolne od okrucieństwa

TONYMOLY potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są już sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Zgodnie z naszymi standardami uważamy, że firma TONYMOLY jest wolna od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się aktualna informacja na stronie internetowej TONYMOLY:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Firma TONYMOLY potwierdziła jednak, że nie sprzedaje już swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych , a zatem nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi, którą niedawno otrzymałem od TONYMOLY:

"Aby być w pełni transparentnym, Chiny wymagają, aby wszystkie importowane kosmetyki były testowane na zwierzętach i masz rację, że nasze produkty w Chinach nie zostały zwolnione z tego wymogu.

Jednak zdajemy sobie sprawę, że jest to poważna kwestia i z przyjemnością informujemy, że od zeszłego roku zaprzestaliśmy importu naszych produktów na rynek chiński, co doprowadziło do zakończenia testowania produktów Tony Moly na zwierzętach ????".

Zasady Cruelty-Free

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

TONYMOLY nie jest w 100% wegańskie

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku TONY MOLY nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

TONYMOLY twierdzi, że ich produkty nie są oficjalnie certyfikowane jako wegańskie, jednak oferują niektóre produkty, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Należy pamiętać, że chociaż produkty TONYMOLY nie są oficjalnie certyfikowane jako wegańskie przez stronę trzecią, nie oznacza to, że ich produkty nie mogą być wegańskie. Myślę, że TONYMOLY wspomina o tym w swoim wegańskim oświadczeniu, aby poinformować konsumentów, że ich produkty mogą być wytwarzane w zakładzie, który wytwarza inne niewegańskie produkty.

Zgodnie z naszymi standardami, o ile produkty nie zawierają składników lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, uznamy je za wegańskie.

Oto, co obecnie znajduje się na stronie internetowej TONYMOLY na temat statusu ich wegańskich produktów:

Jak sprawdzić, które produkty TONYMOLY są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty TONYMOLY są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Lista produktów wegańskich TONYMOLY

Poniższe produkty TONYMOLY są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

  • Kolekcja Black Tea London
  • Aromaterapeutyczny sztyft uspokajający Minions
  • Zmywacz do ust i oczu Minions
  • Błyszczyk do ust Minions
  • Maseczki w płachcie Minions
  • Aloesowe chusteczki oczyszczające Minions
  • Błyszczyk do ust Panda's Dream
  • Wonder Ceramide Mocchi Toner

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc TONYMOLY, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci. Odpowiedzieli, że przekażą te informacje swojemu zespołowi i skontaktują się ze mną. Ale nigdy więcej nie otrzymałem odpowiedzi od marki.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status TONYMOLY, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura