Recenzja wielorazowych płatków do usuwania lakieru do paznokci

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Niedawno kupiłam kilka wielorazowych płatków do zmywacza do paznokci od kanadyjskiego sprzedawcy Etsy o nazwie Freon Collective. Mają wiele pięknych produktów kosmetycznych i lifestyle'owych, w tym wielokrotnego użytku w 100% z organicznej bawełny i gumki do włosów. Ale to właśnie ich wielorazowe płatki do zmywacza do paznokci naprawdę przykuły moją uwagę.

Jeśli śledzisz mnie już od jakiegoś czasu, to wiesz, że jestem uzależniona od wegańskiego lakieru do paznokci i maluję paznokcie co 3-5 dni.

Uważam to za bardzo terapeutyczne i uwielbiam sposób, w jaki moje paznokcie wyglądają później! Niestety, tak częste malowanie paznokci stało się dość marnotrawne. Staram się używać jak najmniej wacików, aby zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć ilość odpadów, ale za każdym razem, gdy robię paznokcie, zużywam co najmniej 2-3 waciki.

Przerzuciłam się na certyfikowane waciki z bawełny organicznej, co jest nieco lepszą opcją niż waciki z bawełny uprawianej konwencjonalnie, ale nie rozwiązuje kwestii zmniejszenia ilości odpadów konsumenckich.

W tym miejscu miałam nadzieję, że wielorazowe płatki do zmywacza do paznokci Freon Collective będą moim rozwiązaniem!

W tym poście podzielę się moją recenzją i doświadczeniami z ich pierwszego użycia, a także moimi ogólnymi przemyśleniami na temat tego, co myślę o tych chusteczkach wielokrotnego użytku do usuwania lakieru do paznokci i czy je polecam.

Wielorazowe płatki do usuwania lakieru do paznokci

Te wielorazowe płatki do zmywacza do paznokci od Freon Collective są wykonane w 100% z filcu bambusowego.

Niektóre tkaniny filcowe są wykonane z mieszanki wełny, ale kiedy wysłałam wiadomość do Freon Collective, powiedzieli, że ich są wykonane z bambusa i poliestru, dzięki czemu są przyjazne dla wegan.

Opakowanie

Jeśli chodzi o opakowanie, z przyjemnością zauważyłem, że wszystkie materiały wysyłkowe i opakowaniowe nadają się do recyklingu. Przy składaniu zamówienia zaznaczyłem również, aby używać jak najmniej plastikowych opakowań.

Opakowanie 6 chusteczek wielokrotnego użytku do usuwania lakieru do paznokci kosztuje 12 CA$ i zawiera 3 czarne i 3 szare chusteczki. Mają one wymiary 3×3, czyli mniej więcej tyle, ile moja dłoń.

Materiał jest miękki, elastyczny i nieco rozciągliwy. Wykończenie prawie wszystkich podkładek było dobre, z wyjątkiem kilku, które miały surowe i niedokończone rogi.

Szary - wielorazowy zmywacz do paznokci Czarny - wielorazowy zmywacz do paznokci

Jak używać

Instrukcja mówi: "Używaj tych płatków tak, jak zwykłego zmywacza do paznokci. Gdy płatki są jeszcze mokre, spłucz je ciepłą wodą, pozostaw do wyschnięcia i użyj ponownie następnym razem!".

Kiedy nadszedł czas na usunięcie lakieru do paznokci (miałam na sobie Serenity by Sienna Byron Bay), użyłam sojowego zmywacza do paznokci od 786 Cosmetics i nasączyłam część płatka, a następnie usunęłam lakier do paznokci tak, jak zwykle.

Pierwsze wrażenie

Podczas korzystania z tych chusteczek wielokrotnego użytku stwierdziłam, że używam mniej więcej takiej samej ilości zmywacza do paznokci, jak w przypadku używania bawełnianych wacików i że zaskakująco nie nasiąkają one roztworem zmywacza do paznokci. Po prostu nalewałam trochę więcej zmywacza do paznokci na płatek, gdy czułam, że wysycha.

Płatki są miękkie w dotyku, ale mają nieco ścierną teksturę, dzięki czemu skutecznie usuwają lakier do paznokci.

Odrobina kłaczków odpadła, ale była minimalna i kiedy ponownie użyłam płatka po praniu, nie miałam żadnych problemów z kłaczkami.

Po usunięciu całego koloru lakieru do paznokci z obu dłoni, nie było żadnych ekstremalnych plam ani przeniesienia koloru na podkładki, jak widać na trzecim zdjęciu powyżej. Ale jak tylko wyprałam płatki i pozwoliłam im wyschnąć na powietrzu, plamy były naprawdę zauważalne.

Aby je wyprać, po prostu wypłukałem je pod zimną wodą bez mydła. Wygniotłem podkładki, aby wycisnąć z nich jak najwięcej wody, a następnie położyłem je płasko na stole, aby wyschły na powietrzu.

Po wyschnięciu widać było pewne plamy, a podkładka wielokrotnego użytku była pomarszczona, a niektóre obszary stwardniały.

Moje przemyślenia na temat wielorazowych płatków do usuwania lakieru do paznokci

Podoba mi się pomysł przejścia z jednorazowych wacików lub chusteczek do zmywacza do paznokci na płatki wielokrotnego użytku jako zrównoważoną i przyjazną dla środowiska alternatywę. Myślę, że jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy te wielorazowe płatki do zmywacza do paznokci są tego warte i jak będą się sprawować po wielu użyciach.

Swoje użyłam dopiero trzy razy i jak na razie trzymają się dobrze i nie miałam żadnych problemów z ich ponownym użyciem. Nie próbowałam również używać acetonowego zmywacza do paznokci z tymi płatkami wielokrotnego użytku. Zwykle używam nietoksycznego zmywacza do paznokci na bazie soi lub wody, ale będę musiał pożyczyć od kogoś zmywacz acetonowy, aby przetestować go z tymi płatkami.

Mogę również stwierdzić na podstawie części płatków wielokrotnego użytku, które stwardniały, że prawdopodobnie nie będą one trwać w nieskończoność. Podejrzewam, że prawdopodobnie zużyję je kilka razy, a tym samym zmniejszę ilość odpadów z jednorazowych wacików, ale nie sądzę, aby były one rozwiązaniem całkowicie eliminującym odpady, w których prawdopodobnie będę musiał je wymienić. Ale tylko czas pokaże, więc będę nadal używać tych wielorazowych płatków do zmywacza do paznokci i poinformuję was wszystkich o tym, co myślę po około miesiącu!

Aktualizacja: Próbowałam użyć płatków wielokrotnego użytku ze zmywaczem do paznokci z acetonem i działały świetnie, ale dość mocno poplamiły płatki w miejscach, w których stwardniały i zrobiły się trochę chrupiące. Nadal działają i mogą być ponownie użyte, ale jeśli używasz zmywacza acetonowego, płatki prawdopodobnie nie wytrzymają tak długo, jak w przypadku zmywacza do paznokci na bazie soi.

Minęły również 3 miesiące, odkąd zaczęłam używać tych płatków wielokrotnego użytku i nadal trzymają się całkiem nieźle!

JavaScript jest obecnie wyłączony w tej przeglądarce. Aktywuj ją ponownie, aby zobaczyć tę zawartość.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura