Czy Hynt Beauty jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty Hynt Beauty cruelty-free można znaleźć w Ulta, The Detox Market, Safe & Chic i Amazon.

Hynt Beauty jest wolny od okrucieństwa

Hynt Beauty potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Hynt Beauty jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Hynt Beauty na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Hynt Beauty potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach, dlatego też nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Zwróć uwagę, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Hynt Beauty nie jest w 100% wegańska

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Hynt Beauty, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak rozpoznać, które z produktów Hynt Beauty są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Hynt Beauty są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Ponadto, poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Hynt Beauty na temat jej wegańskich oświadczeń:

Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Hynt Beauty?

"Nasze produkty są Made in USA z wyjątkiem naszego ołówka do eyelinera, który jest wykonany we Włoszech i naszego Flat Top Brush, który jest montowany w Chinach. Wynika to z faktu, że żadne ołówki kosmetyczne nie są produkowane w USA, chyba że są ręcznie wylewane, metoda, która produkuje ołówki, które nie czuliśmy, że są najlepsze dla naszej marki; i stwierdziliśmy, że jakość tego konkretnego pędzla przewyższa wszystkie inne opcje. Nie poświęcamy jakości naszych produktów tylko po to, aby móc powiedzieć "All made in the U.S.A." dla celów marketingowych. Dodatkowa uwaga: Nasze kosmetyki są wykonywane ręcznie w małych partiach, aby dostosować się do naszego oddania świeżości, wysokiej jakości i wysokiej wydajności."

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Jedynie kosmetyki, które są importowane i sprzedawane w fizycznych sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swoich zasad wydobywania miki, nie możemy wiedzieć, czy jest ona pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Hynt Beauty, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Używamy miki z renomowanych źródeł i tylko najwyższej klasy miki serycytowej. Kupujemy naszą mikę od firm, które podpisały inicjatywę odpowiedzialnej miki."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Hynt Beauty jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura