Czy Makeup Revolution jest wegańska i wolna od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty wolne od okrucieństwa Makeup Revolution można znaleźć na revolutionbeauty.com, Ulta, Target, ASOS, Beauty Bay, Shoppers Drug Mart i na Amazon.

Makeup Revolution jest wolne od okrucieństwa

Makeup Revolution potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Makeup Revolution jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się aktualna informacja na stronie internetowej Makeup Revolution:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Makeup Revolution potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Obecnie nie mamy żadnych sklepów w Chinach, w których dostępne są nasze produkty".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Makeup Revolution nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku Makeup Revolution nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan. Twierdzą również, że pracują nad tym, aby stać się w 100% wegańskimi.

Jak sprawdzić, które produkty Makeup Revolution są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Makeup Revolution są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej i można zobaczyć pełną listę ich wegańskich produktów na ich stronie internetowej.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Makeup Revolution na temat jej wegańskich oświadczeń:

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie produkowane są produkty Makeup Revolution?

Makeup Revolution stwierdza na swojej stronie internetowej,

"Gdzie produkujecieswoje produkty?
Około 60% naszych produktów jest wytwarzanych w Chinach, 25% na Tajwanie, 15% w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji i Niemczech."

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Tylko kosmetyki importowane i sprzedawane w sklepach stacjonarnych w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Makeup Revolution, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"W miarę możliwości unikamy stosowania naturalnej miki we wszystkich naszych produktach. Jeśli użycie miki syntetycznej nie jest technicznie możliwe, nasi dostawcy są zobowiązani do dostarczenia zadowalającej dokumentacji potwierdzającej, że użyta mika została pozyskana z etycznego źródła".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status produktów Makeup Revolution jako wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura