Czy Juice Beauty jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Juice Beauty można znaleźć na juicebeauty.com, Sephora, Ulta i Dermstore.

Juice Beauty jest cruelty-free

Juice Beauty potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują swoich produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Zgodnie z naszymi standardami uważamy, że Juice Beauty jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Juice Beauty na temat polityki testowania na zwierzętach:

Polityka Juice Beauty dotycząca testów na zwierzętach

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Juice Beauty potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, w związku z czym nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

"W odniesieniu do Twojego zapytania, aby wspierać prawa zwierząt, Juice Beauty nie wysyła produktów do Chin.
Najwyraźniej chiński rząd zastrzega sobie prawo do przeprowadzania testów na zwierzętach produktów kosmetycznych, zanim zostaną one zatwierdzone do użytku przez obywateli Chin".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Juice Beauty nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Juice Beauty nie wszystkie produkty są wegańskie. Pracują jednak nad tym, aby stać się marką w 100% wegańską. Obecnie mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty kosmetyczne są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Juice Beauty są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Juice Beauty twierdzi, że "każdego miesiąca wprowadzamy inne istniejące produkty, aby w niedalekiej przyszłości cała nasza linia była wegańska!".

Ponieważ Juice Beauty pracuje nad tym, aby stać się w 100% wegańską marką, na chwilę obecną tylko 2 z ich produktów nie są wegańskie i zawierają wosk pszczeli lub miód.

Nie wegańskie - Juice Beauty

  • USDA Lip Moisturizer (zawiera organiczny wosk pszczeli) - niewegański
  • USDA Organic Facial Wash (zawiera organiczny miód) - nie wegański

Pamiętaj, że jeśli robisz zakupy na stronie Juice Beauty, powyższe dwa produkty mają wegańską ikonę na stronie produktu. Należy jednak pamiętać, że produkty te zawierają miód i wosk pszczeli i nie są wegańskie.

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie produkowane są produkty Juice Beauty?

Zapytałem Juice Beauty, gdzie produkowane są ich produkty i odpowiedzieli mi:

"Produkty Juice Beauty są produkowane w USA".

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Juice Beauty, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Dodatkowo używamy miki, aby dodać blasku naszemu makijażowi opartemu na roślinach i minerałach Phyto-Pigments. Składniki te pochodzą od japońskiej firmy, która często zaopatruje się w Japonii i Malezji, a my podpisaliśmy dokumenty stwierdzające, że w tym procesie nie wykorzystuje się pracy dzieci".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Juice Beauty, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura