Czy Nails.INC jest produktem wolnym od okrucieństwa i wegańskim?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Nails Inc można znaleźć na nailsinc.com, Sephora i Sally Beauty.

Nails.INC jest wolne od okrucieństwa

Nails Inc potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Nails.INC jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Nails.INC na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Nails.INC potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej naszych produktów w Chinach kontynentalnych"

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Nails.INC nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Nails.INC nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Kiedy zapytałem, które z produktów Nails.Inc są wegańskie, firma odpowiedziała i powiedziała mi:

"Polecamy Nails Inc NAILPURE. Niektóre produkty zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego, takie jak pojemnik NPR (pojemnik do zmywacza do paznokci) z kolagenem. Ale jeśli jest coś, na co szczególnie zwracasz uwagę, najlepiej wyślij nam listę, abyśmy mogli ją przejrzeć i wrócić do Ciebie ze szczegółami".

Jak sprawdzić, które produkty Nails.INC są wegańskie?

Nails.INC nie oznacza swoich wegańskich produktów w opisie produktu na swojej stronie internetowej.

Dlatego najlepiej jest odnieść się do tej strony w ich witrynie internetowej, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o ich wegańskich opcjach. W chwili pisania tego artykułu na tej stronie znajdują się imponujące 303 produkty wegańskie!

Wegańskie zasady

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Nails.INC?

Zapytałem Nails.INC, gdzie wytwarzane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Nasze produkty są wytwarzane w Wielkiej Brytanii, Europie i Azji".

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Tylko kosmetyki importowane i sprzedawane w fizycznych sklepach w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc INC.redible, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Tak, możemy potwierdzić, że cała mika używana w naszych produktach jest wolna od okrucieństwa, pozyskiwana etycznie i bez pracy dzieci. Przeprowadzamy rutynowe audyty GMP (dobrych praktyk produkcyjnych) u naszych dostawców. Wszyscy nasi producenci posiadają certyfikat ISO 22716. Przeprowadzamy również rutynowe audyty społeczne naszych dostawców produkcyjnych, w tym SMETA i BSCI".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status Nails.INC jako produktów wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura