Czy Illamasqua jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które mogę otrzymać niewielką prowizję bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Produkty Illamasqua cruelty-free można znaleźć na illamasqua.com, Beauty Bay, Beautylish i Dermstore.

Illamasqua jest wolna od okrucieństwa

Illamasqua potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Illamasqua jest wolna od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Illamasqua na temat jej polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Illamasqua potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; w związku z tym nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Illamasqua nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Illamasqua nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Illamasqua są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Illamasqua są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Możesz też przejrzeć ich stronę Vegan Makeup. Poniżej znajduje się przykład.

Lista wegańskich produktów Illamasqua

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Illamasqua, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Poniższe produkty Illamasqua są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych. Ta lista produktów wegańskich została dostarczona przez Illamasqua.

Baza

 • Podkład Beyond
 • Podkład Beyond Veil
 • Hydra Veil Primer
 • Puder sypki - 010
 • Skin Base Concealer Pen
 • Podkład Skin Base

Rozświetlacz i kontur

 • Rozświetlacz w płynie Beyond - Daze, Epic, OMG
 • Puder Beyond - Deity, Dare, Daze, Epic, OMG, Risque
 • Gel Sculpt

Oczy

 • Iconic Chromes
 • Jewel Vinyl
 • Precision Brow Gel
 • Precision Gel Liner
 • Precision Ink
Palety cieni do powiek
 • Paleta Electrify Artistry
 • Elemental Artistry Palette
 • Paleta Experimental Artistry
 • Ekspresjonistyczna paleta artystyczna
 • Paleta do makijażu Movement Artistry Palette
 • Unveiled Artistry Palette

Usta

 • Pomadka Antimatter - z wyłączeniem odcieni Btch, Energy i Techno
 • Loaded Lip Polish - wszystkie odcienie

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie produkowane są produkty Illamasqua?

Zapytałam Illamasqua, gdzie wytwarzane są ich produkty, ale chcieli wiedzieć, o które produkty mi chodzi. Zapytałam ich więc o Hydra Veil Primer, paletę Unveiled Artistry i Gel Liner. Odpowiedzieli, że "są produkowane w Wielkiej Brytanii".

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Illamasqua, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, ale nigdy nie odpowiedzieli na żaden z moich e-maili ani wiadomości.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status produktów Illamasqua jako wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura