Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki?

Kosmetyki naturalnePierwsze informacje na temat kosmetyków naturalnych dotarły do nas ze Stanów Zjednoczonych, właśnie tam odkryto bowiem korzyści stosowania starannie zmielonych i oczyszczonych minerałów znajdujących się w ziemi w połączeniu z pigmentami. Pierwszym zastosowaniem kosmetyków mineralnych był makijaż wykonywany przez panie o delikatnej i wrażliwej cerze, nie minęło jednak wiele czasu, a liczba zastosowań tych kosmetyków wzrosła w istotny sposób. Kosmetyki naturalne posiadają wiele zalet, na pierwszy plan wydaje się zaś wysuwać to, że są rozwiązaniami naturalnymi, w których skład wchodzą jedynie czyste minerały. Na tym jednak nie kończą się ich atuty, zwraca się bowiem uwagę i na to, że ich stosowanie nie sprzyja rozwojowi bakterii i drobnoustrojów.

kosmetyki pochodzenia naturalnegoTroska o nasze zdrowie jest tym większa, że mówimy o rozwiązaniach wolnych od konserwantów i środków barwiących, kosmetyki mineralne nie zawierają przy tym wosków, silikonu, olejów oraz talku. To właśnie dzięki temu nie zatykają porów i umożliwiają skórze swobodne oddychanie, dzięki czemu można mówić o nich jako o rozwiązaniach idealnych dla osób zmagających się z mniej i bardziej poważnymi dolegliwościami skórnymi. Ten rodzaj kosmetyków ma też właściwości przeciwzapalne, z powodzeniem może być więc stosowany po zabiegach dermatologicznych i operacjach plastycznych. Są to przy tym rozwiązania wodoodporne z niemal nieograniczonym terminem ważności.

Powiązane artykuły

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej kobiet sięga po kosmetyki naturalne. Z pewnością jest to związane z ich niezwykłymi właściwościami - pielęgnują ciało, są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizamu. Z roku na rok rośnie liczba fanów kosmetyków mineralnych i trend ten z pewnością wciąż będzie się utrzymywać.

Kosmetyki idealne dla alergików

Poprzez wyeliminowane ze składu kosmetyków mineralnych sztucznych składników zapachowych i barwiących są one zupełnie bezpieczne dla alergików. Rzesze osób borykająych się z  podrażnieniami skóry i alergiami sięga po kosmetyki mineralne.

Kosmetyki bez parabenów

Jak wiemy stosowane w tradycyjnych kosmetykach parabeny mają negatywny wpływ na nasz organizm - mogą powodować raka, zaburzać pracę układu odpornościowego, prowadzić do alergii i podrażnień skórnych. W związku z tym lepiej unikać tych składników.

Odkryj zalety kosmetyków mineralnych

Głównymi cechami przemawiającymi za stosowaniem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład oraz pozytywne oddziaływanie na skórę, m.in. nie zatykają porów, są tolerowane przez alergików, nie zawierają wypełniaczy, mają właściwości pielęgnacyjne.

O autorce

Od kilku lat fascynuję się tematem naturalnych kosmetyków mineralnych. Rynek przesycony jest produktami, które pomimo zapewnień producenta niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. W swoich artykułach przybliżam Wam zalety kosmetyków mineralnych i zachęcam do ich stosowania.

Pozdrawiam,

Natalia Stachura